Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Ukrainy. Uchwała zostanie przyjęta przez aklamację

0
Podziel się:

Prezydium Sejmu zatwierdziło projekt uchwały w sprawie Ukrainy. Znajduje się w nim zapis o możliwych sankcjach personalnych wobec osób odpowiedzialnych za użycie siły.

Sankcje wobec Ukrainy. Uchwała zostanie przyjęta przez aklamację
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Uchwała zostanie przyjęta przez aklamację - poinformował Robert Tyszkiewicz (PO).

_ - Sejm RP stoi na stanowisku, że w razie kontynuowania polityki przemocy, społeczność międzynarodowa może zastosować sankcje personalne wobec osób bezpośrednio odpowiedzialnych za użycie siły _ - czytamy w projekcie uchwały, do którego dotarła PAP.

Sejm apeluje w uchwale o _ natychmiastowe zaprzestanie przemocy i przelewu krwi oraz podjęcie przez wszystkie strony dialogu politycznego na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu _. Posłowie wyrażają ponadto solidarność z demokratycznym społeczeństwem Ukrainy, szczególnie z osobami represjonowanymi i poszkodowanymi w wyniku starć.

W antyrządowych zamieszkach w Kijowie zginęło dotąd pięciu demonstrantów. Do starć z oddziałami specjalnymi milicji Berkut dochodzi od niedzieli w rejonie dzielnicy rządowej. W czwartek przed południem rozejm w starciach między przeciwnikami rządu a milicją do godz. 19 czasu polskiego ogłosił jeden z przywódców ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko po rozmowach z dowództwem sił MSW Ukrainy, broniących dojazdu do dzielnicy rządowej w Kijowie. Rozejm zawarto, by opozycja mogła udać się na negocjacje z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina w Unii Europejskiej? Sprawdź, co myślą Polacy Z najnowszego sondażu wynika, że zdania w tej sprawie nie ma tylko 16 procent ankietowanych.
Buzek: Twardo mówić o sankcjach dla władzy _ My w nich rozbudziliśmy tę nadzieję i musimy być teraz zbiorowo odpowiedzialni za podtrzymanie ich na duchu, by te straszne i nieoczekiwane dla nich represje mogli przezwyciężyć _.
Sejm debatuje o zakazie zakrywania twarzy Prezydencki minister, zwrócił uwagę, że konstytucja, gwarantując wolność pokojowych zgromadzeń, dopuszcza jednocześnie możliwość jej ograniczenia w drodze ustawy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)