Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alkohol
31.12.2012 14:45

Sanepid ostrzega przed piciem tego alkoholu

Przed piciem wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia, jak również wszelkiego rodzaju płynów zawierających alkohol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kot2626/iStockphoto)

Przed piciem wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia, jak również wszelkiego rodzaju płynów zawierających alkohol - ostrzegł Główny Inspektor Sanitarny. Dodał, że mogą one zawierać metanol w ilościach zagrażających życiu lub zdrowiu.

GIS wydał ostrzeżenie w związku z ostatnimi przypadkami zatruć metanolem w Polsce. Inspektorzy sanitarni prowadzą kontrolne dotyczące produktów chemicznych, które mogą zawierać metanol, pod kątem ich właściwego znakowania i zgodności z kartami charakterystyki.

Sanepid prowadzi również nadzór nad bezpieczeństwem spożywczych wyrobów spirytusowych. _ W ostatnich miesiącach nie było w Polsce przypadku negatywnej oceny alkoholu pochodzącego z oficjalnego obrotu. Alkohol sprzedawany w legalnej sprzedaży, z polskimi znakami akcyzy, jest bezpieczny _ - zapewnia GIS.

Czytaj więcej w Money.pl
Krzysztof Skiba radzi, jak uniknąć kaca Po wieloletnich treningach już wiem, jak obchodzić się z alkoholem - zapewnia lider rockowego zespołu Big Cyc.
Ostrzegają przed podejrzanym alkoholem Apel to efekt zatruć alkoholem metylowym, które wystąpiły w ostatnim czasie w województwie śląskim.
Zatruty alkohol zabija ludzi. Polska jak Czechy? Nie żyje już osiem osób. Trwa ustalanie, jakim alkoholem zatruły się ofiary, są już pierwsze podejrzenia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mogilnie wydał w sobotę decyzję administracyjną zakazującą wprowadzania do obrotu produktu _ Denatura Maks _ - biały spirytusowy rozcieńczalnik. Lista dystrybucji została przekazana państwowym wojewódzkim inspektorom sanitarnym, na których terenie wprowadzona została do obrotu ta mieszanina.

Prawdopodobnie zatrucie alkoholem metylowym było przyczyną śmierci w ubiegłym tygodniu trzyosobowej rodziny w Gołkowicach w powiecie wodzisławskim. Mężczyzna, w którego organizmie stwierdzono metanol, zmarł także niedawno w szpitalu w Zawierciu. W sobotę poinformowano o zgonie mężczyzny z Pawłowic, który pił alkohol w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia; zmarł dzień później w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju. W minionych czterech miesiącach z powodu spożycia podejrzanego alkoholu zmarło na Śląsku 12 osób; trzy kolejne przypadki czekają na ostateczne potwierdzenie, że przyczyną śmierci był metanol.

Tagi: alkohol, sanepid, denaturat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

MarekMadrego to i warto posluchac! Gdyby nie sanepid, nigdy bym sie tego nie dowiedzial, ze CH3OH(metylak), jest truciana!

Rozwiń komentarze (1)