Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Samochody z zepsutymi hamulcami? To się zdarza najczęściej

0
Podziel się:

Zabawki, samochody i urządzenia elektryczne to rzeczy najczęściej zgłaszane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jako produkty niebezpieczne lub nie spełniające norm.

Samochody z zepsutymi hamulcami? To się zdarza najczęściej
(materiały prasowe)

Zabawki, samochody i urządzenia elektryczne to rzeczy najczęściej zgłaszane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jako produkty niebezpieczne lub nie spełniające norm.

Ernest Makowski z UOKiK zaznacza, że samochody, które mogą zagrażać bezpieczeństwu pasażerów i kierowców są zazwyczaj wycofywane przez samych sprzedawców i producentów.

- _ Niektóre dotyczą hamulców, zapłonu. To są różnego rodzaju wady, które stwierdzają samo producenci aut, albo dystrybutorzy, wprowadzający je na rynek. Zgodnie z obowiązującym prawem, zgłaszają produkt niebezpieczny do urzędu i organizują akcję naprawczą _- mówi Ernest Makowski.

Najwięcej miejsca na liście produktów niebezpiecznych zajmują zabawki. Toteż przed ich zakupem warto przejrzeć informacje o produktach na stronie internetowej UOKiK, oraz ostrzeżenia tam zawarte - zaznacza Ernest Makowski.

- _ Zabawka, którą wybieramy dla dziecka powinna być oznakowaną znakiem CE, który jest deklaracją producenta, że spełnia ona zasadnicze wymagania, w tym wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Jeżeli wybieramy zabawkę, jeżeli kierujemy się zdrowym rozsądkiem, trzeba sprawdzić, czy nie ma ona ostrych krawędzi, czy nie zawiera drobnych elementów, które grożą oderwaniem i połknięciem przez dziecko, czy nie ma ona długich linek, które grożą zaplątaniem się przez dziecko _- mówi Makowski.

Jak podkreśla przedstawiciel UOKiK - każda zabawka powinna mieć dołączoną instrukcję w języku polskim i oznaczenie czy nadaję się dla maluchów poniżej trzeciego roku życia - na to oznaczenie trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Informacje o produktach niebezpiecznych i nie spełniających norm są zawarte w dwóch rejestrach dostępnych na stronie internetowej UOKiK, w zakładce Produkty.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest zgoda na przejęcie "Solidarności" Firmę cukierniczą przejmie wielkopolska spółka Colian Sweet.
Nieuczciwi pośrednicy nieruchomości. Posypały się kary UOKiK ukarał dwóch pośredników za stosowanie niezgodnych z prawem praktyk.
Nalot na sklepy. Zobacz, jak nas oszukują Kontrolerzy odwiedzili ponad 750 sklepów, supermarketów i hurtowni. Tak producenci nas oszukują.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)