Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z pseudokibicami
03.11.2012 10:54

Sąd skazał pięciu pseudokibiców po meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Niedzielny mecz Śląska z Zagłębiem oglądało na trybunach ok. 20 tys. osób, w tym ponad 1200 fanów drużyny z Lubina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pięciu pseudokibiców skazał wrocławski sąd na kary od 4 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu od 2 do 3 lat za wniesienie w niedzielę petard na mecz Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin. Policja zatrzymała 10 pseudokibiców. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tys. zł.

Jak poinformował Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pięciu mężczyzn zostało skazanych na kary w zawieszeniu, bowiem zdecydowali się dobrowolnie poddać karze. _ - Ponadto pseudokibice zostali zobowiązani do wykonania prac społecznych. Dostali też zakazy stadionowe od 2 do 3 lat _ - mówił policjant.

Dwóch innych pseudokibiców odpowie przed sądem za czynną napaść na policjantów. _ Sprawcy rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i koszami na śmieci. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat więzienia _ - mówił Zaporowski.

Z kolei trzech nieletnich pseudokibiców w wieku 15 lat odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.

Na kilkadziesiąt tysięcy złotych oszacowano wstępnie straty na stadionie we Wrocławiu po niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy Śląska z KGHM Zagłębiem Lubin. W trakcie niemal całego niedzielnego spotkania zarówno kibice Śląska, jak i Zagłębia odpalali petardy oraz race. W sektorze sympatyków gości zniszczone zostały także toalety, powyrywano umywalki, deski klozetowe, grzejnik oraz dozowniki na mydło.

Niedzielny mecz Śląska z Zagłębiem oglądało na trybunach ok. 20 tys. osób, w tym ponad 1200 fanów drużyny z Lubina.

Czytaj więcej o walce z pseudokibicami w Polsce w Money.pl
Jest decyzja w sprawie pseudokibiców Sześciu pseudokibiców Widzewa Łódź zatrzymanych po starciu z policją na dworcu PKP w Katowicach zostało aresztowanych.
Poseł PO: Ale wpadka sądu i prokuratury! Krzysztof Kwiatkowski krytycznie ocenia działanie prokuratury i sądu w tej sprawie.
Tagi: walka z pseudokibicami, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz