Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sąd nakazał powtórzenie wyborów w części gminy Olsztyn

0
Podziel się:

Głosowanie w jednym z okręgów w podczęstochowskiej gminie Olsztyn ma zostać powtórzone - uznał Sąd Okręgowy w Częstochowie.

Sąd nakazał powtórzenie wyborów w części gminy Olsztyn
(Paweł Kozioł/Reporter)

Głosowanie w jednym z okręgów w podczęstochowskiej gminie Olsztyn ma zostać powtórzone - uznał Sąd Okręgowy w Częstochowie, uwzględniając protest w sprawie wyników wyborów do rady gminy. Poinformował o tym rzecznik sądu Bogusław Zając.

W jednym z lokali wyborczych, we wsi Przymiłowice, wydano o jedną kartę do głosowania więcej niż było wyborców, którzy uczestniczyli w głosowaniu i podpisali się na liście. O mandacie radnego zdecydował tam właśnie jeden głos.

W okręgu nr 13, w którym doszło do nieprawidłowości, wybierany jest jeden z 15 radnych gminy Olsztyn. Protest złożył pełnomocnik komitetu _ Razem dla Gminy Olsztyn _, domagając się stwierdzenia nieważności wyboru radnego. Uzyskał on 100 głosów, a jego kontrkandydat - 99. Z urny wyjęto 206 kart do głosowania, podczas gdy na liście podpisało się 205 wyborców.

_ - W tej sytuacji nie można ustalić, czy któryś z wyborców nie oddał dwóch głosów na tego samego kandydata, co w przypadku różnicy jednego głosu mogło mieć wpływ na wynik głosowanie. Dlatego wybory należy powtórzyć _ - powiedział PAP sędzia Zając.

Decyzja sądu jest nieprawomocna, można ją zaskarżyć do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Strony mają na to tydzień. Dyrektor częstochowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Andrzej Jedyk powiedział PAP, że komisarz wyborczy prawdopodobnie nie będzie się odwoływał. Jeśli decyzja się uprawomocni, wybory w Przymiłowicach zostaną powtórzone w marcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Izraelu. Sojusz przeciwko Netanjahu Program wyborczy nowego sojuszu akcentować będzie kwestie kontynuowania rozmów pokojowych z Palestyńczykami i niwelowania społecznych dysproporcji w życiu gospodarczym.
Dziennikarz zwolniony z aresztu KGB Maksymalna kara, która teraz grozi Alesinowi, to dwa lata więzienia. Za zdradę państwa grozi od 7-15 lat.
Merkel znowu wygrała. Garstka przeciw niej 60-letnia szefowa partii uzyskała wynik nieznacznie gorszy od rekordowego poparcia dwa lata temu, gdy głosowało na nią 97,9 proc. delegatów.
wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)