Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
22.11.2014 15:18

Ruch Narodowy protestuje w całej Polsce. Przeciwko...

System organizacji wyborów sprzyjał fałszerstwom - twierdzą liderzy Ruchu Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)
Manifestacja RN w Gdańsku

Członkowie i sympatycy Ruchu Narodowego protestują w całej Polsce przeciwko - ich zdaniem - manipulacjom przy wyborach samorządowych. Taki protest odbył się też w Lublinie.

System organizacji wyborów sprzyjał fałszerstwom - mówi lider Ruchu Narodowego w woj. lubelskim Marian Kowalski. Jak powiedział, członkowie komisji obwodowych nie dają wzorów swoich podpisów do komisji wyższego rzędu. Oznacza to, że protokoły i karty do głosowania mogą zostać zmienione,.

Małe ugrupowania nie mają szans w tych wyborach - dodał Marian Kowalski. Jego zdaniem, w konsekwencji rządzić będą wciąż ci sami działacze partyjni. - _ Nic dziwnego, że młodzi ludzie się niepokoją _ - dodaje Kowalski.

Podobne manifestacje odbyły się między innymi w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. W Warszawie manifestacja odbywa się przed sądem rejonowym dla Warszawy -Śródmieścia, aby solidaryzować się z osobami, sądzonymi za wtargnięcie do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj więcej w Money.pl
PKW zatwierdziła kolejne protokoły Ogłoszenie oficjalnych wyników zależy od zatwierdzenia protokołów z pięciu województw. Nie jest wykluczone, że stanie się to jeszcze dziś.
Lewica tłumaczy się z niepowodzeń. Winne... _ To wynik poniżej naszych oczekiwań. Zakładaliśmy pierwotnie, że jesteśmy w stanie mieć tyle mandatów ile w 2010 roku _ - wyznaje przewodniczący wojewódzkiego SLD.
SLD poniósł porażkę, ale tu może mieć... Wszystko wskazuje na to, że tu utrzyma się stara-nowa koalicja - przekonuje politolog.
Tagi: wybory samorządowe 2014, ruch narodowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz