Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Lewica tłumaczy się z niepowodzeń. Winne...

0
Podziel się:

To wynik poniżej naszych oczekiwań. Zakładaliśmy pierwotnie, że jesteśmy w stanie mieć tyle mandatów ile w 2010 roku - wyznaje przewodniczący wojewódzkiego SLD.

Wybory samorządowe. Lewica tłumaczy się z niepowodzeń. Winne...
(PAP/Darek Delmanowicz)

Wynik SLD Lewica Razem zdobyty w wyborach do wielkopolskiego sejmiku jest poniżej naszych oczekiwań - powiedział w Poznaniu przewodniczący wojewódzkiego SLD Wiesław Szczepański. Lewica w wyborach zdobyła cztery mandaty, w 2010 roku było ich dziewięć.

W niedzielnych wyborach samorządowych najwięcej, 13 mandatów do sejmiku zdobyła PO. Wśród 39 radnych znajdzie się też 12 radnych SLD, ośmiu PiS i czterech SLD Lewica Razem. Dwa mandaty przypadły KWW Ryszarda Grobelnego _ Teraz Wielkopolska _.

W sejmiku prace kontynuować będą dotychczasowi lewicowi radni: przewodniczący Unii Pracy, b. wicewojewoda wielkopolski Waldemar Witkowski, b. prezydent Konina Kazimierz Pałasz i b. marszałek województwa wielkopolskiego Stefan Mikołajczak. Mandat zdobył również Wiesław Szczepański.

_ - To wynik poniżej naszych oczekiwań. Zakładaliśmy pierwotnie, że jesteśmy w stanie mieć tyle mandatów ile w 2010 roku. Liczyliśmy, że uda nam się zdobyć choć po jednym mandacie w każdym z sześciu okręgów wyborczych. Niestety tak sformułowana ordynacja wyborcza a przede wszystkim brak wyrazistych liderów w niektórych okręgach spowodowały, że tych mandatów mamy mniej _ - powiedział Szczepański w sobotę na konferencji prasowej.

_ - W odróżnieniu od komitetów PSL, PiS czy PO nie dysponowaliśmy tak olbrzymimi środkami finansowymi na kampanię. W tych wyborach ważna jest też kwestia nieważności głosów. Na terenach wiejskich liczba nieważnych głosów sięgała 30-35 proc. _ - dodał.

Waldemar Witkowski zauważył natomiast, że wynik osiągnięty przez lewicę w Wielkopolsce należy do najlepszych w kraju. - _ W naszym regionie potrafiliśmy pracować w ten sposób, że udało nam się przekonać kilkanaście procent wyborców do naszych kandydatów _ - powiedział.

Witkowski dodał, że lewicowi radni w nowej kadencji sejmiku chcą skupić się na sprawie budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu oraz na rozwoju w regionie sieci kolejowej i szerokopasmowego internetu. W wyborach w 2010 roku, Platforma Obywatelska wprowadziła do sejmiku 17 radnych, jej koalicjant PSL - siedmiu, SLD - dziewięciu, a PiS - sześciu.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD poniósł porażkę, ale tu może mieć udział w koalicji Wszystko wskazuje na to, że tu utrzyma się stara-nowa koalicja - przekonuje politolog.
Nie można ręcznie przygotowywać raportów Rano żadna z komisji w tym województwie nie zgłosiła jeszcze komisji wojewódzkiej, że dostarczy dziś protokoły.
Dane udało się wprowadzić. Teraz problem z... _ Wciąż nie mamy ani jednego protokołu do sejmiku. Jeśli dostaniemy informację, że któryś z nich ma dotrzeć, Wojewódzka Komisja Wyborcza zbierze się w bardzo krótkim czasie _ - przekonuje przedstawicielka komisji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)