Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
04.10.2014 17:47

Rozejm na Ukrainie. Rosyjscy i ukraińscy wojskowi wspólnie pracują nad...

Specjalnie wybrana grupa doprowadzi do pokoju?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Misja ukraińskich i rosyjskich wojskowych oraz obserwatorów OBWE rozpoczęła prace w Mariupolu. Na innych terytoriach, gdzie trwają walki, działalność trójstronnych komisji nie jest prowadzona.

Zadaniem grupy jest określenie granic 30-kilometrowej strefy przyfrontowej, z której ma być wycofana ciężka artyleria. Takie ustalenia zapadły w Mińsku 19 września. Warunkiem wstępnym jest jednak wstrzymanie ognia, dlatego pierwsza grupa rozpoczęła prace w Mariupolu, gdzie panuje stosunkowo spokojna sytuacja. W najbliższym czasie trójstronne komisje otrzymają samoloty bezzałogowe, które pozwolą lepiej kontrolować, co dzieje się na froncie.

Tymczasem separatyści z samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej oświadczyli, że rozpoczynają przygotowania do wyborów swoich władz: przewodniczącego republiki oraz jej parlamentu. Odbędą się one 2 listopada, wtedy kiedy podobne głosowanie ma się odbyć w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina buduje strefę buforową. Zadziała? Siły rządowe i separatyści mają wycofać artylerię i inny ciężki sprzęt
Ukraina otrzyma nowoczesną broń od NATO? To nie prawda OBWE opublikowało dziś protokół porozumień w Mińsku. Dokument nadaje szczególny status części obwodów.
Rozejm na Ukrainie? OBWE wydała komunikat Na spotkaniu grupy kontaktowej Rosja-Ukraina-OBWE w Mińsku rozmawiano o zawieszeniu broni oraz o kontroli granicy ukraińsko-rosyjskiej.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz