Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjskie śmigłowce próbowały wlecieć na terytorium Ukrainy

- Żołnierze wojsk piechoty Ukrainy (...) oddali strzały ostrzegawcze z działa przeciwlotniczego i zmusili prowokatorów do zawrócenia - oświadczył resort obrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ukraińska obrona przeciwlotnicza oddała strzały ostrzegawcze w stronę dwóch śmigłowców Mi-35, które próbowały wlecieć na Ukrainę z okupowanego przez Rosję Krymu - poinformowało ministerstwo obrony w Kijowie.

Rosjanie zmuszeni byli zawrócić - podano w komunikacie. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w rejonie półwyspu Kutara na granicy obwodu chersońskiego i Krymu.

_ - Dziś, 24 maja, o godzinie 12.55 (11.55 czasu polskiego) odnotowano dokonaną przez dwa śmigłowce Mi-35 sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej próbę przekroczenia administracyjnej linii rozgraniczającej między obwodem chersońskim a tymczasowo okupowaną Autonomiczną Republiką Krymu _ - czytamy.

_ - Żołnierze wojsk piechoty Ukrainy (...) oddali strzały ostrzegawcze z działa przeciwlotniczego i zmusili prowokatorów do zawrócenia _ - oświadczył resort obrony.

Wcześniej MSZ Ukrainy poinformowało, że w sobotę nad ranem na terytorium tego kraju przedostało się nielegalnie z Rosji pięć ciężarówek i dwa samochody osobowe z uzbrojonymi ludźmi.

Władze w Kijowie są przekonane, że _ ta prowokacja odbyła się przy bezpośrednim udziale i wsparciu rosyjskich pograniczników _ - podkreślił departament polityki informacyjnej ukraińskiego resortu spraw zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: Atak na bazę jednostki i na... browar Bojownicy zajęli także wojskową komendę uzupełnień w Doniecku i okradli bazę znanego na Ukrainie browaru Obołoń.
Szef separatystów: Wyborów nie będzie. Pieczęcie komisji wyborczych są już u mnie W okręgowych komisjach brak kart do głosowania i dokumentów.
Większość Ukraińców za integralnością kraju Tylko 6,9 proc. chciałoby, by ich region miał autonomię w składzie Ukrainy.
Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz