Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosyjscy hakerzy w Białym Domu. Mają kalendarz Obamy

0
Podziel się:

Rosyjscy hakerzy włamali się do systemu komputerowego Białego Domu - twierdzi CNN.

Rosyjscy hakerzy w Białym Domu. Mają kalendarz Obamy
(EPA/GEORGE FREY)

Rosyjscy hakerzy włamali się w ubiegłym roku do systemu komputerowego Białego Domu - twierdzi CNN. Amerykańskie władze zapewniają, że Rosjanie nie wykradli żadnych tajnych informacji.

Według CNN, rosyjscy hakerzy włamali się do systemu informatycznego Białego Domu posługując się komputerami rozlokowanymi na całym świecie. Uzyskali oni dostęp do takich informacji jak na przykład aktualizowany na bieżąco kalendarz prezydenta Baracka Obamy.

Przedstawiciele Białego Domu zapewniają jednak, że hakerzy nie uzyskali dostępu do tajnych informacji.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Mark Stroh nie chciał nawet potwierdzić, że Rosja stoi za cyber-atakiem.

Amerykański rząd traktuje jednak incydent bardzo poważnie. CNN twierdzi, że włamanie do systemu komputerowego Białego Domu było powodem dla którego podczas niedawnych przesłuchań w Senacie szef amerykańskich służb wywiadowczych James Clapper oświadczył, że zagrożenie sieci komputerowych ze strony Rosji jest poważniejsze niż przypuszczano.

Czytaj więcej w Money.pl
BBN ogłasza doktrynę cyberbezpieczeństwa RP Cyberprzestrzeń powinna być otwarta, a zarazem bezpieczna i chroniona - czytamy w dokumencie opublikowanym przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.
Nowa komórka wywiadu ma walczyć z hakerami Ma ona przeciwdziałać atakom cybernetycznym na informacyjną infrastrukturę, rządowe portale i bank centralny.
Kolejny atak na Biały Dom. Tym razem... - _ Wykryto w naszej sieci podejrzane działania _ - powiedział pragnący zachować anonimowość urzędnik administracji prezydenta Baracka Obamy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)