Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
04.11.2014 14:20

Reżim w Korei Południowej. Co z dziećmi?

Dzieci i nastolatki z Korei Południowej są najbardziej nieszczęśliwe spośród swoich rówieśników z innych krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Dzieci i nastolatki z Korei Południowej są najbardziej nieszczęśliwe spośród swoich rówieśników z innych krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) - podały władze w Seulu.

Korea Południowa plasuje się na ostatnim, 30. miejscu w _ rankingu szczęśliwości dzieci i nastolatków _. Przedostatnie miejsca zajmują Rumunia i Polska. Badanie przeprowadzono wśród 4 tys. rodzin w Korei Południowej, a wyniki porównano z podobnymi ankietami dotyczącymi 27 spośród 34 krajów OECD, a także Rumunii, Litwy i Łotwy.

Pierwsze tego typu badanie ministerstwa zdrowia Korei Południowej wykazuje, że mimo dobrych warunków materialnych dzieci z tego kraju nie czują się szczęśliwe. Głównym powodem jest przeciążenie obowiązkami szkolnymi, wysoki stopień współzawodnictwa, przemoc wśród rówieśników, uzależnienie od internetu czy przemoc w sieci. Rezultatem są częste ucieczki z domu, a nawet myśli samobójcze.

W czasie przeprowadzania ankiety 600 tys. koreańskich nastolatków przygotowywało się do egzaminów wstępnych na prestiżowe uczelnie, mające zapewnić im wysokie pozycje na drabinie społecznej. W czasie egzaminów, które odbędą się 13 listopada, giełda zostanie otwarta godzinę później, przesunięte też zostaną godziny prac biur, by upewnić się, że uczniowie nie utkną w korkach w drodze do szkoły. Podczas części egzaminu dotyczącej rozumienia tekstu ze słuchu ograniczony zostanie ruch lotniczy.

Jak wynika z raportu OECD z 2010 r., aż 20 proc. polskich dzieci jest nieszczęśliwych, co w zestawieniu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) uplasowało Polskę na przedostatniej pozycji wśród krajów rozwiniętych.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna dorobiła się nowej broni Korea Północna zakończyła budowę nowej łodzi podwodnej zdolnej w przyszłości do przenoszenia i wystrzeliwania balistycznych pocisków nuklearnych
Japonia walczy o uwolnienie porwanych Pod koniec maja br. Korea Północna zgodziła się ponownie zbadać losy uprowadzonych Japończyków. Postępowanie rozpoczęło się w czerwcu.
Korea Północna zamyka granice. Boją się... Na razie nie wiadomo, czy zakaz wjazdu do kraju będzie obejmował też członków delegacji dyplomatycznych i biznesowych.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz