Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nfz
04.07.2013 18:00

Rehabilitanci i lekarze wyłudzili od NFZ 100 tysięcy złotych

Ponad 170 zrzutów usłyszały osoby, które wyłudziły pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Właściciele ośrodka rehabilitacyjnego od 2005 do 2009 oku fałszowali dokumentację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

*Ponad 170 zrzutów usłyszały osoby, które wyłudziły pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Właściciele ośrodka rehabilitacyjnego od 2005 do 2009 oku fałszowali dokumentację wpisując zabiegi, które nigdy się nie odbywały. *

- _ Na tej podstawie żądali od NFZ zwrotu pieniędzy za fikcyjne leczenie. W procederze tym uczestniczyli również lekarze _- mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Oskarżeni do podrabiania dokumentów wykorzystywali dane pacjentów z całego kraju, w tym osób, które od lat nie żyją. W czasie śledztwa przesłuchano 1600 osób. Oskarżonym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Szpitale oszukują. Wyłudzają pieniądze od NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia karze szpitale i przychodnie za sztuczne mnożenie pacjentów. Urzędnicy NFZ sprawdzają czy pacjenci nie są leczeni w dwóch placówkach jednocześnie.
1622 skargi na NFZ w jeden miesiąc Mimo tak ogromnej liczby niezadowolonych pacjentów, blisko połowa skarg jest po prostu odrzucana przez fundusz.
Oni straszą Polaków prywatną służbą zdrowia Podstawą finansowania ochrony zdrowia w Polsce będzie publiczny płatnik. Dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotneubezpieczenia zdrowotne nie ograniczą dostępu do leczenia tym, którzy ich nie wykupią - zapewniał Sławomir Neumann.
Tagi: nfz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz