Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rehabilitanci i lekarze wyłudzili od NFZ 100 tysięcy złotych

0
Podziel się:

Ponad 170 zrzutów usłyszały osoby, które wyłudziły pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Właściciele ośrodka rehabilitacyjnego od 2005 do 2009 oku fałszowali dokumentację.

Rehabilitanci i lekarze wyłudzili od NFZ 100 tysięcy złotych
(thelinke/iStockphoto)

Ponad 170 zrzutów usłyszały osoby, które wyłudziły pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Właściciele ośrodka rehabilitacyjnego od 2005 do 2009 oku fałszowali dokumentację wpisując zabiegi, które nigdy się nie odbywały.

- _ Na tej podstawie żądali od NFZ zwrotu pieniędzy za fikcyjne leczenie. W procederze tym uczestniczyli również lekarze _- mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Oskarżeni do podrabiania dokumentów wykorzystywali dane pacjentów z całego kraju, w tym osób, które od lat nie żyją. W czasie śledztwa przesłuchano 1600 osób. Oskarżonym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Szpitale oszukują. Wyłudzają pieniądze od NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia karze szpitale i przychodnie za sztuczne mnożenie pacjentów. Urzędnicy NFZ sprawdzają czy pacjenci nie są leczeni w dwóch placówkach jednocześnie.
1622 skargi na NFZ w jeden miesiąc Mimo tak ogromnej liczby niezadowolonych pacjentów, blisko połowa skarg jest po prostu odrzucana przez fundusz.
Oni straszą Polaków prywatną służbą zdrowia Podstawą finansowania ochrony zdrowia w Polsce będzie publiczny płatnik. Dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotneubezpieczenia zdrowotne nie ograniczą dostępu do leczenia tym, którzy ich nie wykupią - zapewniał Sławomir Neumann.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)