Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rasizm na Węgrzech. Odwołana konferencja "Przyszłość Europy"

0
Podziel się:

Wśród zaproszonych gości miało się znaleźć wiele osób słynących z ekstremistycznych poglądów.

Rasizm na Węgrzech. Odwołana konferencja "Przyszłość Europy"
(Neilhooting/CC/Flickr)

Na Węgrzech odwołano planowaną na październik konferencję skrajnej prawicy pod auspicjami amerykańskiego ośrodka National Policy Institute (NPI) ze względu na jego rasistowską ideologię - poinformował szef węgierskiego MSW Sandor Pinter.

Konferencja pod tytułem _ Przyszłość Europy _ miała się odbyć w Budapeszcie 4. i 5. października; jej organizator NPI to radykalny, rasistowski think tank z siedzibą w Whitefish w stanie Montana.

Wśród zaproszonych gości miało się znaleźć wiele osób słynących z ekstremistycznych poglądów, jak rosyjski ultranacjonalista Aleksander Dugin, niemiecki dziennikarz Manuel Ochsenreiter i amerykański publicysta Jared Taylor. Wystąpić miał również węgierski deputowany Marton Gyongyosi z nacjonalistycznej partii Jobbik, która określa się jako ugrupowanie _ radykalno-narodowe _.

Gyongyosi zaproponował w 2012 roku, by przygotować listę Żydów w węgierskim rządzie i parlamencie, ponieważ stanowią oni _ zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego _ - przypomina EFE.

Węgierskie MSW informuje w komunikacie, że zakazano zorganizowania konferencji, ze względu na _ otwarcie rasistowską _ ideologię propagowaną przez jej uczestników; rozpowszechnianie takich poglądów jest pogwałceniem węgierskiej konstytucji.

Pinter powiedział również, że poprosił szefa węgierskiej policji, aby głównych gości zaproszonych na konferencję NPI nie wpuszczono na terytorium Węgier; dodał również, że siły porządkowe otrzymały instrukcje, by nie dopuścić do zorganizowania konferencji lub manifestacji _ wszelkimi możliwymi metodami _.

NPI wydał w poniedziałek komunikat, w którym poinformował, że mimo wszystko zamierza zorganizować spotkanie w Budapeszcie, choć centrum konferencyjne, w którym miała się odbyć konferencja zerwało kontrakt, ze względu na zakaz wydany przez resort spraw wewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/m308956.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wegry;premier;informuje;o;zwiekszeniu;importu;rosyjskiego;gazu,27,0,1627163.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Węgry zwiększą import gazu z Rosji Węgry zapewniły sobie porozumienie z Gazpromem - poinformował premier Viktor Orban. Dzień wcześniej węgierski operator gazociągu FGSZ wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/m80900.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/organizacje;pozarzadowe;na;wegrzech;oskarzaja;rzad;o;zastraszanie,78,0,1620814.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ekolodzy oskarżają rząd o zastraszenie W pierwszych dniach września na polecenie prokuratury policja wtargnęła do biura organizacji ekologicznej Okotars rozdzielającej fundusze na cele ochrony przyrody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/m312155.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/posel;ukarany;grzywna;za;wypowiedzi;o;hitlerze;i;romach,155,0,1598619.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Poseł ukarany grzywną za Hitlera i Romów Francuski poseł i burmistrz miasteczka Cholet, Gilles Bourdouleix oświadczył, że Hitler "nie zabił wystarczająco wielu" Romów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)