Notowania

zirajewski
11.03.2010 15:27

Raport ws. śmierci Zirajewskiego: Były nieprawidłowości

W areszcie dopuszczono się wielu uchybień w nadzorze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

W areszcie, w którym przebywał Artur Zirajewski, dopuszczono się uchybień w nadzorze nad więźniami. Takie są ustalenia z raportu sporządzonego przez specjalny zespół, który zbadał okoliczności śmierci jednego z głównych podejrzanych w sprawie zabójstwa generała policji Marka Papały.

Szef Służby Więziennej Stanisław Chmielewski powiedział na konferencji prasowej, że znaleziono liczne nieprawidłowości w nadzorze nad Zirajewskim.

Artur Zirajewski, który zmarł 3 stycznia w areszcie śledczym w Gdańsku, 28 grudnia trafił do szpitala po zatruciu lekami nasennymi, które przepisał mu więzienny lekarz.

Do 31 grudnia Zirajewski przybywał w szpitalu MSWiA. Lekarze rozpoznali u niego zatrucie lekami i zapalenie płuc. Właśnie tego dnia został przewieziony do aresztu śledczego w Gdańsku. Osadzono go w oszklonej celi pod stałą obserwacją strażników i służby medycznej. Strażnik zeznał, że więzień stracił przytomność podczas wykonywania czynności higienicznych. Z kolei z zeznań współwięźniów wynika, że mężczyzna w grudniu dostał od jednego ze skazanych gryps, który bardzo go zdenerwował.

* [ **Ważna notatka w sprawie zabójstwa Papały zaginęła na 6 lat** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wazna;notatka;w;sprawie;zabojstwa;papaly;zaginela;na;6;lat,174,0,590254.html )[ **** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;wiadomosci;w;sprawie;smierci;zirajewskiego,238,0,583150.html )
* [ **Nowe wiadomości w sprawie śmierci Zirajewskiego** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;wiadomosci;w;sprawie;smierci;zirajewskiego,238,0,583150.html )
Tagi: zirajewski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz