Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PSL ma projekt w sprawie pijanych kierowców

0
Podziel się:

Ludowcy chcą, by osoby złapane na jeździe po pijanemu były kierowane do prac społecznych. Dodatkową dotkliwą karą powinny być wysokie i dotkliwe mandaty.

PSL ma projekt w sprawie pijanych kierowców
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponuje własne zmiany dotyczące karania pijanych kierowców. Szczegóły zdradził w radiowej Jedynce szef klubu parlamentarnego ludowców Jan Bury.

Jego zdaniem podwyższanie maksymalnych kar za jazdę po pijanemu nie ma sensu. 15 lat to wystarczający wymiar

Jan Bury zapewnił, że rozwiązaniem nie jest podniesienie maksymalnej kary za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Chodzi raczej o podniesienie dolnych progów i unikanie karania w zawieszeniu.

Poseł przypomniał statystyki mówiące o tym, że nawet do 70 procent skazanych otrzymuje kary w zawieszeniu. PSL chce też zaproponować, by osoby złapane na jeździe po pijanemu były kierowane do prac społecznych. Dodatkową dotkliwą karą powinny być wysokie i dotkliwe mandaty.

Rządowy projekt zaostrzenia polityki wobec pijanych kierowców mamy poznać dzisiaj.

Lawinę politycznych wystąpień w sprawie jazdy pod wpływem alkoholu spowodował tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. 1 stycznia doszło tam do wypadku, w którym zginęło 6 osób, a dwoje dzieci nadal przebywa w szpitalu. 26-letni kierowca prowadzący samochód był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Na polskich drogach to już prawdziwa plaga Kierowcy jeżdżący bez polisy OC ryzykują coraz więcej: rośnie bowiem nie tylko liczba, ale i wartość odszkodowań wypłacanych przez Fundusz za spowodowane przez nich wypadki.
Koniec z wyrokami w zawieszeniu? Rząd o pijanych kierowcach Ministrowie Donalda Tuska zdecydują, jak walczyć z zabójcami za kierownicą. Ujawniono pierwsze szczegóły.
"My nie gadamy, a działamy". PSL ma projekt Podwyższenie kar grzywny za prowadzenie po alkoholu to jedno z głównych założeń projektu przygotowanego przez klub PSL ws. pijanych kierowców.
Premier wypowiada wojnę pijanym kierowcom Będzie pakiet zmian w prawie. Sprawę komentują również osoby niezwiązane z polityką.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)