Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przestępstwa nie było, ale złamano standardy

0
Podziel się

Chlebowski i Drzewiecki nie wrócą, partyjni koledzy im nie ufają. Kłopotek z PSL: Nie wciskajmy ludziom kitu.

Przestępstwa nie było, ale złamano standardy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEifFiol

Politycy PO uważają, że to dobrze, iż w działaniu Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego prokuratura nie znalazła znamion przestępstwa. Jednocześnie - jak podkreślają - nie zmieniła się negatywna ocena ich zachowań. - _ Nie wciskajmy ludziom kitu, coś się jednak zdarzyło - _ mówi Eugeniusz Kłopotek z PSL.

_ - To dobrze, że prokuratura umorzyła śledztwo, natomiast nie zmienia to faktu, że ich zachowanie naruszało pewne zasady etyczne. Nie bardzo wierzę, żeby te osoby mogły wrócić do polityki, nawet nie wiem, czy one same by tego chciały _ - powiedziała posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jak podkreśliła, Platforma chce, aby na jej listach wyborczych były osoby, które budują tylko pozytywne opinie. _ Tutaj posłowie - Chlebowski i Drzewiecki - są jednak obciążeni brakiem zaufania. Sprawa negatywnych zachowań posłów jednak zostaje _ - podkreśliła.

bEifFion

[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t93437.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;sledztwa;w;sprawie;afery;hazardowej;to;kompromitacja,9,0,807945.html) "Koniec śledztwa w sprawie afery hazardowej to kompromitacja"
Warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo dotyczące tzw. afery hazardowej. Prokuratura uznała, że na żadnym etapie procesu legislacyjnego dotyczącego nowelizacji ustawy hazardowej nie doszło do złamania prawa w rozumieniu przepisów prawa karnego.

Również według wiceszefa klubu PO Rafała Grupińskiego ważne, że prokuratura nie znalazła w działalności obu posłów znamion przestępstwa. _ Jest to bardzo ważne z punktu widzenia ich samych oraz dla oceny samej afery hazardowej _ - zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że ocena _ naganności pewnych zachowań _ posłów nie może się zmienić.

Według Grupińskiego to sami zainteresowani muszą określić, czy chcą startować z list PO w wyborach parlamentarnych. _ Chlebowski raczej nie może - moim zdaniem - liczyć tutaj na żadne względy przewodniczącego partii; Drzewiecki być może także nie. Natomiast powinni oni przede wszystkim powiedzieć, czy w ogóle chcą wystartować. Bo rozważamy pewien problem, z którego może wynikać, że oni sami starają się cały czas być na listach _ - mówił Grupiński.

Zdaniem posła Eugeniusza Kłopotka z koalicyjnego PSL, decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie afery hazardowej jest dziwna. _ - Nie wciskajmy ludziom kitu coś się jednak zdarzyło. Po co była ta cała heca z wyrzucaniem z partii i powoływaniem komisji? - _pyta Kłopotek.

bEifFiot

POSŁUCHAJ EUGENIUSZA KŁOPOTKA:

Afera hazardowa wybuchła na początku października 2009 r. po publikacji _ Rzeczpospolitej _, która ujawniła materiały CBA. Z materiałów tych wynikało, że ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli podczas prac nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Obaj zaprzeczali temu, ale stracili stanowiska.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t103098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;gdyby;w;aferze;hazardowej;chodzilo;o;kowalskiego;to;by;siedzial,237,0,807917.html) PiS: Gdyby w aferze hazardowej chodziło o Kowalskiego, to by siedział Maks Kraczkowski uważa, że powinny być ujawnione wszystkie dokumenty dotyczące śledztwa w sprawie afery hazardowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t131223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;umarza;sledztwo;w;sprawie;afery;hazardowej,45,0,807725.html) Prokuratura umarza śledztwo w sprawie afery hazardowej Paweł Olszewski z PO zakłada, że premier będzie jednak surowy dla Chlebowskiego i Drzewieckiego.
bEifFioO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)