Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty na ukrainie
27.01.2014 17:43

Przekazano pieniądze matce zabitego w Kijowie Białorusina

W ramach akcji społecznej na Białorusi i w Warszawie zebrano 3 tys. dol. - poinformował jeden z inicjatorów zbiórki Andrej Stryżak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Michaił Żyznieuski zginął podczas jednej z manifestacji w Kijowie.

- _ To nie jest ostateczna suma. Zbiórka w Mińsku i Homlu jeszcze trwa. Poza tym wciąż nie mamy danych o środkach przelanych elektronicznie i o pieniądzach przekazanych przez nieobojętnych ludzi w Wilnie _ - podkreślił Stryżak.

Jak dodał, na koncie w Ukrainie zgromadzono ponad 4 tysiące dolarów. - _ Odezwali się rodacy z Meksyku, Izraela, Hiszpanii. Na Białorusi bardzo aktywni byli przedstawiciele obwodu brzeskiego i Grodzieńszczyzny, a w ogóle w akcji uczestniczyły wszystkie regiony. Telefon nie cichł przez cały weekend _ - zaznaczył. Homel leży na południowym wschodzie Białorusi.

25-letni Żyznieuski, który od około 10 lat mieszkał na Ukrainie, zginął w środę podczas zamieszek w Kijowie. Był członkiem skrajnie prawicowej organizacji ukraińskiej UNA-UNSO. W niedzielę odbył się w Kijowie jego pogrzeb.

_ - Można mieć różny stosunek do politycznych poglądów zabitego Michaiła, ale pozostaje faktem, że zginął człowiek i wielu Białorusinów, którzy przebywali na Majdanie, mogło znaleźć się na jego miejscu, w tym ja sam _ - zaznaczył Stryżak.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent, Palikot i Siwiec razem o Ukrainie Marek Siwiec powiedział, że rozmowa z prezydentem była rzeczowa i konkretna.
Szef NATO wzywa Ukronę do dialogu Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen potępił eskalację przemocy na Ukrainie.
Apelują o pomoc dla ukraińskich mediów Pod listem podpisało się około 90 dziennikarzy z Polski.
Pogrzeb zastrzelonego demonstranta. Chcą go pomścić Gdy kondukt mijał komendę główną milicji ludzie skandowali: "zemsta, zemsta!".
Tagi: protesty na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz