Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
30.09.2013 15:04

Przedłużono śledztwo w sprawie Smoleńska

Do 2 listopada Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedłużyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez polskich prokuratorów wojskowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Do 2 listopada Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedłużyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez polskich prokuratorów wojskowych w Smoleńsku w 2010 roku - poinformował rzecznik prokuratury ppłk Sławomir Schewe.

Śledztwo zostało wszczęte w listopadzie 2012 roku. Doniesienie w tej sprawie złożył pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego, mec. Piotr Pszczółkowski.

_ - Wpłynęły nowe wnioski dowodowe złożone przez mec. Pszczółkowskiego. Chcemy rozważyć możliwość ich wykonania. Jeden dotyczy przesłuchania świadka, dwa - pozyskania określonych dokumentów _ - poinformował ppłk Schewe.

Jak dodał, wnioski dowodowe wpłynęły do prokuratury w ubiegłym tygodniu. Prokuratura nie informuje szerzej na temat prowadzonego śledztwa.

Według składającego zawiadomienie, wojskowi prokuratorzy, którzy brali udział w czynnościach po katastrofie smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej, mieli nie dopełnić obowiązków, gdyż nie wnioskowali o udział i nie brali udziału w sekcjach zwłok, a także nie przeprowadzili tych sekcji także po przetransportowaniu ciał ofiar do Polski.

Za niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi kara do trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
"W sprawie Smoleńska nikt nie zawinił" - _ Nie wykryto żadnej winy funkcjonariuszy publicznych _ - argumentuje prokuratura, umarzając śledztwo. - _ To tuszowanie sprawy _ - grzmi PiS.
Macierewicz donosi i stawia kolejne żądania - _ Występuję przeciwko prokuratorom wojskowym, żądając natychmiastowego odsunięcia ich od śledztwa w sprawie Smoleńska _ - powiedział poseł PiS.
Będą badać fotele z wraku Tu-154. Po co? Od 22 lipca przez około dwa tygodnie w Smoleńsku będzie przebywał polski prokurator oraz czterech biegłych. Podczas ich pobytu zostaną pobrane próbki z foteli wraku samolotu Tu-154M.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz