Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przed sądem za znęcanie się nad uczniami

0
Podziel się:

W Limanowej ma się rozpocząć proces nauczycielki matematyki Marii D. Miał ruszyć wcześniej, ale kobieta kilkakrotnie nie stawiała się na rozprawę, przedstawiając zaświadczenie lekarskie.

Przed sądem za znęcanie się nad uczniami
(Mikdam/Dreamstime)

Do akt sprawy została ostatnio dołączona opinia krakowskich biegłych, z którego wynika, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych aby nauczycielka brała udział w procesie.
Akt oskarżenia dotyczy psychicznego i fizycznego znęcania się nad uczniami 4 klasy Szkoły Podstawowej w Wilkowisku - przypomina sędzia Paweł Kulig, z Sądu Rejonowego w Limanowej.

Za różne przewinienia nauczycielka nakazywała uczniom robienie karnych ćwiczeń oraz zmuszała ich do bicia po pośladkach swoich kolegów czy koleżanek. Kobieta została zawieszona w wykonywaniu obowiązków po tym, jak uczniowie opowiedzieli o niecodziennych _ metodach nauczania _, które miała stosować.

Maria D., nie przyznaje się do zarzutów. Za znęcanie się nad uczniami grozi jej nawet 5 lat więzienia. Kobieta była już wcześniej oskarżona o pobicie dziecka. Wtedy sprawa została umorzona.

Czytaj więcej w Money.pl
Nauczyciel pedofil skazany na 6 lat więzienia Do przestępstwa doszło w połowie 2010 roku. Mężczyźnie odebrano również prawo do nauczania. Był on pedagogiem z 20-letnim stażem.
Znęcał się nad 2,5 latkiem. Posiedzi 5 lat Utrzymany został również orzeczony w I instancji 6-letni zakaz kontaktowania się mężczyzny z dzieckiem.
"Guardian" odpowie za Snowdena? Adwokat ministerstwa spraw wewnętrznych zakwalifikował publikację przez _ Guardiana _ dokumentów Snowdena jako potencjalny _ akt terroryzmu _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)