Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ferie zimowe
17.01.2015 11:07

Przed feriami warto zajrzeć na www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Rodzice i opiekunowie mogą sprawdzić czy autokar wiozący dzieci jest sprawny i dopuszczony do ruchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)

Przed wyjazdem dzieci na ferie zimowe warto zajrzeć na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl, gdzie rodzice i opiekunowie mogą sprawdzić czy autokar jest sprawny i dopuszczony do ruchu. Z najnowszej e-usługi MSW skorzystało już blisko 90 tys. użytkowników.

Jako pierwsi w tym roku ferie zimowe rozpoczęli uczniowie z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Aby uzyskać informacje o pojeździe, rodzicom wystarczy jego numer rejestracyjny. Informacje dotyczące właściciela lub posiadacza nie są udostępniane.

Dzięki e-usłudze sprawdzimy m.in. czy autobus lub autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz aktualne badanie techniczne. Ponadto każdy może sprawdzić dane techniczne pojazdu, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu. Wyświetli się również komunikat informujący, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Jak podkreśla MSW usługa nie zastępuje kontroli prowadzonych przez policję lub Inspekcje? Transportu Drogowego. Umożliwia jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Usługa skierowana jest m.in. do podróżujących autokarami, autobusami, czy innymi pojazdami do przewozu osób, a także do przewoźników autobusowych, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę. Według MSW przyczyni się także do zwiększenia standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób, pomagając wychwycić nieuczciwe firmy oferujące przejazd pojazdami z nieważnym przeglądem technicznym czy bez ubezpieczenia OC.

Od czerwca zeszłego roku z _ Bezpiecznego autobusu _ skorzystało już 89 tys. użytkowników. Sprawdzano 126 tys. busów, autobusów i autokarów czyli zdecydowaną większość tych, które są zarejestrowane - poinformowało MSW.

Policja apeluje do miłośników białego szaleństwa - przygotujmy się odpowiednio do podróży. Młodszy inspektor Mawid Marciniak z Komendy Głównej Policji tłumaczy, żeby zaplanować wyjazd, sprawdzić stan techniczny samochodu i - jeśli jedziemy daleko - wypocząć przez jazdą.

Funkcjonariusz przypomniał też, że na stokach bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek to kwestie najważniejsze. _ Amatorzy białego szaleństwa są na różnym poziomie, nie jesteśmy tam sami - zachowujmy się rozsądnie _ - apeluje aspirant Marciniak. Przypomina również, że na stokach będą policyjne patrole na nartach.

Policjanci będą też w miastach, które organizują zimowe atrakcje dla tych dzieci, które nie wyjeżdżają na ferie. Patrole pojawią się wszędzie tam, gdzie będzie duże skupisko młodzieży: przy stadionach, szkolnych świetlicach, kinach czy na lodowiskach.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/m322302.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ostrzegaja-przed-kradziezami-na-wnuczka,96,0,1695072.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ostrzegają przed kradzieżami na wnuczka Policjanci zwracają uwagę, że w ostatnim czasie oszuści zmienili swoją metodę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/m322535.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ponad-3-mln-zl-na-dodatkowe-patrole-policji-w,194,0,1694914.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Stołeczna policja dostanie 3 mln zł. Zobacz na co Fundusze pozwolą na wystawienie 17 tys. dodatkowych ośmiogodzinnych patroli na terenie miasta - informuje stołeczny ratusz.
Tagi: ferie zimowe, ferie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz