Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proukraińscy aktywiści protestowali przeciw polityce Putina

0
Podziel się:

Manifestacja zakończyła się tuż po godzinie 16.

Proukraińscy aktywiści protestowali przeciw polityce Putina
(PAP/Tomasz Gzell)

Potępiają działania Władimira Putina. Rosyjskiego prezydenta nazywają terrorystą. Kilkaset osób wyraziło poparcie dla Ukrainy, która walczy z prorosyjskimi terrorystami na wschodzie kraju. Marsz rozpoczęli na Placu Zamkowym w Warszawie. Stamtąd udali się przed rosyjską ambasadę.

Manifestacja zakończyła się tuż po godzinie 16. Wcześniej jej uczestnicy zapalili 298 świeczek w hołdzie ofiarom katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy. Były też hasła skierowane przeciwko Władimirowi Putinowi i jego polityce: _ Terroryzmowi mówimy nie _, _ Pokojowi mówimy tak _, _ Stop propagandzie _.

Jeden z organizatorów akcji, Tomasz Czuwara z fundacji Otwarty Dialog, w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podkreśla, że bierność wobec działań Władimira Putina będzie miała złe skutki dla pokoju w Europie. Celem dzisiejszej demonstracji było pokazanie, że rosyjski prezydent wspiera terroryzm, a jego działania zagrażają nie tylko Ukrainie, ale także innym krajom.

Na czele pochodu jego uczestnicy nieśli specjalną klatkę. W środku był jeden z wolontariuszy, który na twarzy miał maskę rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Natalia Panczenko z warszawskiego Euromajdanu powiedziała IAR, że właśnie taki los musi spotkać prezydenta Rosji. Ukraińska aktywistka dodała, że Władimir Putin musi zostać osądzony i ukarany za wspieranie terroryzmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin będzie się zbroił. Rosja zagrożona Rosja odczuwa jako zagrożenie _ bezprecedensowy wzrost aktywności sił USA i NATO w krajach wschodniej i środkowej Europy _.
Rosja chce na granicach obserwatorów OBWE Ukraina) - Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował dopuszczenie obserwatorów OBWE i ukraińskich pograniczników na granicę Rosji z Ukrainą w punktach, gdzie po stronie ukraińskiej przejścia graniczne są pod kontrolą grup zbrojnych - oznajmił szef MSZ Siergiej Ławrow.
Przełom na Ukrainie? Ważne słowa Putina Prezydent Rosji chce się go zrzec prawa do wysłania armii na Ukrainę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)