Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Hongkongu. Rozmowy ze studentami w przyszłym tygodniu

0
Podziel się:

W minionym tygodniu władze - ku oburzeniu protestujących - odwołały rozmowy, oświadczając, że konstruktywny dialog jest niemożliwy.

Protesty w Hongkongu. Rozmowy ze studentami w przyszłym tygodniu
(PAP/EPA)
bFeXwnVh

Szef administracji Hongkongu Leung Chun-ying (na zdjęciu) wyraził nadzieję, że w przyszłym tygodniu dojdzie do rozmów ze studentami, którzy od końca września prowadzą protesty uliczne z żądaniem demokratyzacji i domagają się też jego dymisji.

Leung powiedział, że w ciągu ostatnich dni władze Hongkongu przez pośredników negocjowały ze studentami i że są one gotowe do rozmów na temat reform. W minionym tygodniu władze - ku oburzeniu protestujących - odwołały rozmowy, oświadczając, że konstruktywny dialog jest niemożliwy.

Studenci od 26 września prowadzą demonstracje z żądaniami pełnej demokracji w Hongkongu. Domagają się reform politycznych, w tym nieingerowania władz centralnych Chin w zaplanowane za trzy lata pierwsze w historii wybory powszechne w regionie.

bFeXwnVj

Gdy 17 lat temu była brytyjska kolonia wracała pod rządy Pekinu w ramach zasady _ jeden kraj, dwa systemy _, obiecano jej szeroki zakres autonomii, w tym politycznej. Jednak pod koniec sierpnia rząd Chin poinformował, że w wyborach szefa lokalnej administracji w 2017 roku mieszkańcy będą mogli wybierać jedynie spośród dwóch lub trzech kandydatów, zatwierdzonych wcześniej przez lojalny wobec władz centralnych komitet nominacyjny.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja straszy demonstrantów w Hongkongu Władze nie będą tolerowały żadnego nielegalnego otaczania budynków rządowych - zapowiedział rzecznik policji.
Zamieszki i ranni w Hongkongu Mieszkańcy protestują przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich w zbliżających się wyborach.
Bunt studentów w Chinach. Będzie protest Hongkończycy będą mogli po raz pierwszy w historii wybrać szefa administracji w wyborach powszechnych, ale tylko spośród niewielkiej liczby kandydatów zaakceptowanych przez wierny władzom komitet.
bFeXwnVK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)