Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Profesor Rońda z komisji Macierewicza zawieszony

0
Podziel się:

Jacek Rońda twierdził, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii. Okazało się to jednak kłamstwem.

Profesor Rońda z komisji Macierewicza zawieszony
(PAP/Tomasz Gzell)
bEDcGbNh

Rektor Akademii Górniczo Hutniczej zawiesił profesora Jacka Rońdę w działalności dydaktycznej. W tej sprawie wypowiadała się jednak również komisja etyki uczelni w połowie listopada.

Wykładowca krakowskiej uczelni i ekspert komisji Antoniego Macierewicza przyznał, że mijał się z prawdą mówiąc, że prezydencki Tupolew nie zszedł w Smoleńsku poniżej 100 metrów . To spowodowało, że jego działalnością zainteresowała się komisja etyki AGH.

Jacek Rońda twierdził, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii. Miały one dowodzić, że samolot prezydencki, który rozbił się w Smoleńsku, nigdy nie zszedł tam poniżej wysokości 100 metrów.

bEDcGbNj

Okazało się to jednak kłamstwem, a profesor przyznał się, że nigdy takich dokumentów nie posiadał. Od jego działalności w komisji Macierewicza Akademia Górniczo-Hutnicza odcięła się ponad miesiąc temu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Atak" na zespół Macierewicza trafi do sądu Działanie to nosiło znamiona przygotowanego i profesjonalnego ataku na działalność instytucji Sejmu - komentuje Macierewicz.
Macierewicz odkrył "istotny materiał" Debata miała odbyć się w Sejmie w ubiegłą środę. Została przełożona, ponieważ - według Macierewicza - pojawił się nowy, istotny materiał, który mówi o działaniach rządu Donalda Tuska.
Hofman zostanie ukarany? Za mowę nienawiści Solidarna Polska zwróci się do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana za jego wypowiedź dotyczącą lidera SP Zbigniewa Ziobry.
bEDcGbNK
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)