Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Kuby, Raul Castro, weźmie udział w kwietniowym Szczycie Ameryk

0
Podziel się:

Oczekuje się, że dojdzie tam do spotkania Obamy z Castro.

Prezydent Kuby, Raul Castro, weźmie udział w kwietniowym Szczycie Ameryk
(Governador da Bahia/CC/Flickr)

Prezydent Kuby Raul Castro potwierdził, że weźmie udział w kwietniowym Szczycie Ameryk w Panamie, w którym będzie uczestniczył amerykański prezydent Barack Obama. Oczekuje się, że dojdzie tam do spotkania Obamy z Castro.

Barack Obama w Waszyngtonie i Raul Castro w Hawanie ogłosili w środę, że oba kraje postanowiły wznowić stosunki dyplomatyczne zerwane przez USA 53 lata temu.

Konsekwentne zresetowanie amerykańskiej polityki wobec Kuby, co komentowane jest przez lantynoamerykańskie media jako _ koniec zimnej wojny _ w regionie, wymaga jednak akceptacji Kongresu USA, kontrolowanego przez opozycję republikańską.

Raul Castro, który przemawiał w sobotę na końcowym posiedzeniu kubańskiego Zgromadzenia Narodowego, przyznał, że pozostaje do rozwiązania _ to, co najważniejsze _ - zniesienie amerykańskiego embarga gospodarczego wobec Kuby.

Podkreślił następnie w swym przemówieniu, że gotów jest dyskutować z prezydentem Stanów Zjednoczonych o wszystkich sprawach, jednak _ na zasadzie równości i wzajemności _.

_ Nigdy nie proponowaliśmy, aby Stany Zjednoczone zmieniły swój system polityczny i będziemy wymagali poszanowania dla naszego _ - dodał w przemówieniu szef państwa kubańskiego.

Na tej samej sesji parlamentu prezydent Castro zapowiedział zwołanie na kwiecień 2016 roku kongresu Komunistycznej Partii Kuby. Przed kongresem ma się odbyć _ szeroka i demokratyczna _ debata na temat planu _ aktualizacji _ polityki gospodarczej kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież do dyplomatów: Jesteśmy zadowoleni _ - Zobaczyliśmy, że dwa narody, które były od siebie oddalone od tylu lat, wczoraj zrobiły krok ku zbliżeniu. Uczyniono ten postęp dzięki ambasadorom, dzięki dyplomacji - _dodał Franciszek.
Sony _ popełnia błąd _. Obama zapowiada... Jeszcze gorzej będzie, dodał prezydent USA, _ jeśli producenci i dystrybutorzy sami narzucą sobie autocenzurę, bo będą się bali kogoś urazić _.
Historyczny zwrot w relacjach Kuba - USA. Moskwa komentuje Zobacz wystąpienie Baracka Obamy: _ Todos somos Americanos _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)