Notowania

ustawa o in vitro
20.09.2010 10:29

Premier zapowiada liberalną ustawę o in vitro

Lepsza jest nawet najbardziej liberalna regulacja niż to, co jest w tej chwili.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Donald Tusk zapowiada przyśpieszenie prac nad ustawą o in vitro. Platforma Obywatelska zaproponuje w Sejmie projekt bardziej liberalny niż to co proponował Jarosław Gowin.

-_ Sprawa ustawy o in vitro zdecyduje się jeszcze tej jesieni. (Projekt będzie) bardziej liberalny niż to, co Platformie proponuje Jarosław Gowin, i mniej liberalny, niż chcieliby ci, którzy nie widzą potrzeby żadnych rygorów. Regulacja jest niezbędna, bo to, co jest dziś, to jest wolnoamerykanka - _zapowiedział szefa rządu w wywiadzie dla tygodnika Wprost

_ - Dla ludzi o katolickiej wrażliwości w tej sprawie lepsza jest nawet najbardziej liberalna regulacja niż to, co jest w tej chwili. Więc powinna być osiągnięta zgoda. Ja zrobię wszystko, żeby regulacja powstała - obiecał Donald Tusk . _

Jego zdaniem skoro proponuje się procedurę, która związana jest z taką najbardziej elementarną nadzieją zwykłych ludzi na dziecko, to nie można powiedzieć, że ta procedura jest dla ludzi bogatych. Refundacja jest więc wskazana, bo in vitro nie może być ekskluzywnym darem dla bogatych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t99336.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;gotowy;refundowac;in;vitro,152,0,636056.html) Rząd gotowy refundować in vitro Minister zdrowia podkreśliła, że ma już symulację kosztów. Wyniosłyby one 10 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t92855.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/poslowie;nie;chca;kary;wiezienia;za;in;vitro,204,0,617164.html) Posłowie nie chcą kary więzienia za in vitro Posłowie PO i Lewicy zgłosili wniosek o odrzucenie tego projektu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t20401.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;in;vitro;sprawdzianem;dla;komorowskiego,250,0,636922.html) Napieralski: in vitro sprawdzianem dla Komorowskiego Szef SLD apeluje o wprowadzenie finansowania zabiegów.
Tagi: ustawa o in vitro, in vitro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz