Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Powrót Kaczyńskiego oznacza wojnę domową"

0
Podziel się

Zdaniem Lecha Wałęsy, gdy PiS powróci do władzy, prezes będzie się odgrywać na przeciwnikach politycznych.

"Powrót Kaczyńskiego oznacza wojnę domową"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDKcUoBh

Powrót Jarosława Kaczyńskiego do władzy oznaczałby wojnę domową - mówi Radiu Gdańsk Lech Wałęsa. Jego zdaniem poparcie w sondażach dla szefa PiS to efekt ciągłych ataków na Donalda Tuska.

Zdaniem byłego prezydenta, mimo rosnących sondaży PiS nie ma szans na powrót do władzy. Natomiast jeśli by się tak zdarzyło, to - jego zdaniem - Kaczyński będzie się odgrywać na swoich przeciwnikach politycznych.

Lech Wałęsa podkreśla, że dziś nie ma lepszej osoby do rządzenia krajem niż Donald Tusk. Według niego, żadna inna osoba nie poradziłaby sobie w tak trudnych warunkach, w jakich funkcjonuje obecny rząd.

bDKcUoBj

_ - Na tę chwilę nie widzę alternatywy dla Tuska i nie będzie jej jeszcze przez długi czas _ - dodaje na koniec były prezydent.

Z ostatniego sondażu TNS Polska dla TVP wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem wynoszącym 43 procent. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby natomiast 32 procent respondentów.

W sierpniu rząd cieszył się 23 proc. poparciem ankietowanych, negatywnie o jego działaniach wypowiedziało się 47 proc. Z tego, że na czele Rady Ministrów stoi Donald Tusk zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 62 proc. - wynika z ostatniego sondażu CBOS.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/m279789.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sondaz;tns;polska;po;daleko;za;pis-em,7,0,1364487.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PO daleko za PiS-em. Najnowszy sondaż Gdyby wybory były dziś, do Sejmu weszłoby 5 partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/m155183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;parlamentarne;dzisiaj;wygralby;pis,243,0,1363443.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kto dzisiaj wygrałby wybory parlamentarne? W sierpniu zamiar głosowania na PiS zadeklarowało 29 proc. osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych; na PO zagłosowałoby 25 proc - wynika z sondażu TNS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m208415.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zaskakujace;wyniki;sondazu;po;odrabia;straty,234,0,1363178.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zaskakujące wyniki sondażu. PO odrabia straty Według przedstawicieli CBOS, wyniki sondażu świadczą o _ stanie chwiejnej równowagi _ na scenie politycznej.
bDKcUoBK
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)