Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.07.2014 10:05

Porwany ksiądz Wąsowicz na wolności

Porwany przez prorosyjskich separatystów ks. Wiktor Wąsowicz jest już na wolności - przekazał Radosław Sikorski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Porwany przez prorosyjskich separatystów ks. Wiktor Wąsowicz jest już na wolności. Uwolnienie księdza - obywatela Ukrainy z polskimi korzeniami potwierdza biskup charkowsko-zaporoski Marian Buczek.

O uwolnieniu księdza poinformował Radosław Sikorski. _ Dobre wieści, ks. Wiktor Wąsowicz, proboszcz Gorłówki, już na wolności i bezpieczny. Dziękuję duchownym i konsulom za działania _ - napisał na Twitterze szef polskiej dyplomacji.

Do uprowadzenia doszło 22 lipca około godziny 11:00. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. Ksiądz Wiktor Wąsowicz to proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorłówce (Donbas).
Pierwsze informacje o porwaniu przez separatystów potwierdził ksiądz proboszcz z Doniecka, Mikołaj Pilecki: _ Wiem tylko, że jechał na mszę świętą, został zatrzymany w celu sprawdzenia jakiś informacji. To wszystko, co zdążył mi powiedzieć, jak zadzwonił. _

Czytaj więcej w Money.pl
Malezja żąda dostępu do miejsca katastrofy Dostęp do miejsca katastrofy malezyjskiego boeinga jest wciąż utrudniony, a śledczym wciąż grozi tam niebezpieczeństwo
Szansa na rozwiązanie kryzysu na Ukrainie W spotkaniu wzięli udział: prezydent Petro Poroszenko, premier Arsenij Jaceniuk, przewodniczący Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow i przedstawiciele największych klubów parlamentarnych.
Rosjanie chcą walczyć dla separatystów Służby USA udowadniają, że na terytorium Rosji znajdują się obozy szkoleniowe dla separatystów.
Ostatnie szczątki ofiar katastrofy samolotu wylecą do Holandii jutro Z Holandii pochodziły 193 spośród 298 ofiar katastrofy.

_ _

Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz