Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomyłka antyterrorystów. PiS chce wyjaśnień

0
Podziel się:

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się do marszałek Sejmu Ewy Kopacz z wnioskiem o informację premiera na temat standardów działania grup antyterrorystycznych.

Pomyłka antyterrorystów. PiS chce wyjaśnień
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Klub PiS chce, aby premier na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawił informację nt. standardów postępowania grup antyterrorystycznych. Politycy PiS domagają się wyjaśnień po tym, jak w Katowicach antyterroryści omyłkowo wtargnęli do mieszkania postronnych osób.

[Na zdjęciu szef klubu PiS Mariusz Błaszczak]

Najbliższe posiedzenie Sejmu planowane jest w dniach 28-30 marca.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się do marszałek Sejmu Ewy Kopacz z wnioskiem o informację premiera na temat standardów działania grup antyterrorystycznych w kontekście pomyłki podczas akcji policji na Śląsku.

W piśmie przypomniał, że w marcu 2010 roku do podobnej sytuacji doszło w Łodzi. Błaszczak zaznaczył, że może to sugerować, iż _ procedury postępowania grup antyterrorystycznych nie są prawidłowe _. _ - W związku z czym żądamy merytorycznej debaty na temat funkcjonowania policji _ - podkreślił Błaszczak.

Według relacji policji funkcjonariusze dostali informację, że w Katowicach w mieszkaniu przy ul. Orkana przebywa poszukiwany, uzbrojony przestępca. Wysłani tam antyterroryści wtargnęli do mieszkania. W środku nie było jednak przestępcy, a dwoje mieszkających tam lokatorów - kobieta i mężczyzna. Poszukiwany mężczyzna został potem zatrzymany w innym mieszkaniu w tym samym budynku.

Policjanci nie chcieli komentować relacji medialnych, w których przebywające w mieszkaniu osoby opisywały przebieg akcji oraz poniesione podczas niej obrażenia i szkody materialne. 24-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna twierdzili, że byli kopani, szarpani, a mieszkanie zostało zdemolowane.

Policja wyjaśnia sprawę, podobnie jak MSW i RPO.

Czytaj więcej na temat pomyłki policji w Money.pl
Policja się mocno pomyliła. Czas wyjaśnień Antyterroryści omyłkowo wtargnęli do ich mieszkania. Szukali groźnego przestępcy.
Tak mylą się antyterroryści. Będą to nagrywać - Są już pododdziały antyterrorystyczne, które mają na wyposażeniu kaski z kamerami - mówi rzecznik KGP.
Poturbowali niewinną parę. Przez pomyłkę Mężczyzna został brutalnie obezwładniony, a kobiecie wybito zęba - to efekt omyłkowej akcja policji w mieszkaniu postronnych osób
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)