Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomoc humanitarna dla Iraku. Kolejny transport wysłany

0
Podziel się

W Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu wylądował kolejny samolot z pomocą humanitarną.

Pomoc humanitarna dla Iraku. Kolejny transport wysłany
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bErmDXCJ

Polska pamięta o trudnej sytuacji uchodźców w Iraku. W Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu wylądował kolejny samolot z polską pomocą humanitarną.

Samolot dostarczył do północnego Iraku prawie 10 ton pomocy humanitarnej, w tym namiotów, kocy, odzieży, tabletek do uzdatniania wody i innych artykułów pierwszej potrzeby. Dary zostały nieodpłatnie przekazane przez Agencję Rezerw Materiałowych, Fundację SOS dla Życia i Polską Akcję Humanitarną.

To drugi w ostatnich miesiącach transport z polską pomocą humanitarną dla irackich uchodźców. Akcja jest realizowana z inicjatywy MSZ, które w tej sprawie ściśle współpracuje z MON-em, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa i organizacjami pozarządowymi.

bErmDXCL
Czytaj więcej w Money.pl
Doszło do naruszeń ciszy wyborczej. Sprawdź, gdzie Głosować można od 7.00 do 21.00.
Kluczowa rafineria zaminowana. Szturm Jak wynika z sobotnich doniesień agencyjnych, dostępu do olbrzymiej rafinerii leżącej 200 km na północ od Bagdadu, w odległości 10 km od Bajdżi, bronią już tylko pola minowe.
Walka o rafinerię. Sukces irackiej armii Działania bojowe zmierzające do odbicia miasta leżącego 200 km na północ od Bagdadu irackie siły rządowe podjęły w połowie ubiegłego miesiąca.
bErmDXDm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)