Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
05.06.2013 12:09

Polsko-niemiecka policja rozbiła grupę kradnącą samochody

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, w której znaleziono części pochodzące z co najmniej 21 aut skradzionych w państwach Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Pięć osób zatrzymanych, likwidacja _ dziupli _ samochodowej, odzyskanie ferrari o wartość 500 tys. zł oraz przechwycenie 10 kg marihuany - to efekt wspólnej akcji polskich i niemieckich policjantów na terenie Dolnego Śląska.

Jak poinformował w środę rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, wspólna akcja policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariuszy dolonośląsko-saksońskiej grupy Nysa została przeprowadzona na terenach powiatów polkowickiego i lubińskiego.

Policjanci zlikwidowali _ dziuplę _ samochodową, w której znaleziono części pochodzące z co najmniej 21 aut skradzionych w państwach Unii Europejskiej. Odzyskano również dwa auta - audi A6 o wartości ponad 120 tys. zł, które zostało skradzione w Niemczech, oraz ferrari o wartości ponad 500 tys. zł.

W ramach prowadzonych działań policjanci zlikwidowali również uprawę konopi indyjskich. _ Zabezpieczono blisko 800 krzewów i około 10 kg marihuany o wartości nie mniejszej niż 300 tys. zł _ - podał Petrykowski. Konopie uprawiano w budynku gospodarczym wyposażonym w specjalistyczny sprzęt i monitoring.

Policja w tej sprawie zatrzymała pięć osób, w tym dwóch obywateli Niemiec. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Czytaj więcej w Money.pl
Liczba tych przestępstw wzrosła o 250 proc. Do incydentu doszło na jednym z parkingów w północnej części miasta. Policjanci musieli użyć broni.
Policja grozi Donaldowi Tuskowi. Mają żądania Mundurowi nie zamierzają odpuścić zasiłków chorobowych. Chcą nadal dostawać 100 proc. pensji.
Antyterroryści z zarzutami. Pomylili piętra Szukając groźnego przestępcy, funkcjonariusze poturbowali niewinnych ludzi, bo pomylili piętra.
Tagi: policja, ferrari, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz