Notowania

atak terrorystyczny
15.12.2014 22:33

Polska zagrożona atakiem terrorystycznym?

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej podkreśla, że atak terrorystyczny w Sydney nie wpływa na bezpieczeństwo naszego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Nie ma zwiększonego zagrożenia atakiem terrorystycznym w Polsce. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej podkreśla, że atak terrorystyczny w Sydney nie wpływa na bezpieczeństwo naszego kraju.

Generał Koziej zaznacza, że Polska jako państwo europejskie musi śledzić takie zagrożenia, ale nic nie wskazuje, żeby atak w Australii mógł się powtórzyć w Polsce. - _ Na razie nie mamy oznak zagrożeń bezpośrednich _ - podkreślił, szef BBN.

Przyznał, że szczególnie do Europy Zachodniej mogą się przedostawać islamscy radykałowie z Iraku i Syrii. Dodał, że aby nie dać się zaskoczyć potencjalnym napastnikom Polska musi być czujna i analizować zagrożenia.

Australia, w której doszło dziś do ataku, jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i aktywnie angażuje się w działania przeciw islamskiemu terroryzmowi.

W kraju mieszka około pół miliona muzułmanów. Ich oficjalni przedstawiciele potępili atak. Jakiś czas temu w Australii podniesiono stopień zagrożenia terrorystycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m251858.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obronnosc-polski-koziej-o-samolotach-dla,217,0,1674457.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będziemy mieli polskie Air Force One? Zakup dwóch maszyn zapowiada MON.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/m323803.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier-ewa-kopacz-rozmawiala-z-prezydentem,134,0,1673350.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kopacz rozmawiała w nocy z Obamą o... Stany Zjednoczone zagwarantują stałą obecność sił amerykańskich na terenie Polski tak długo, jak będzie to konieczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/m322302.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przestepczosc-na-granicy-polski-i-niemiec,77,0,1672269.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polacy i Niemcy razem przeciwko przestępczości Jutro rozpoczynają zajęcia między innymi z prawa oraz zasad współpracy.
Tagi: atak terrorystyczny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz