Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja sprawdza swoje systemy informatyczne

0
Podziel się

To reakcja na publikacje prasowe na temat awarii jednego z najważniejszych systemów.

Policja sprawdza swoje systemy informatyczne
(PAP/Paweł Supernak)
bEhyKaeZ

Komendant główny policji Andrzej Matejuk (na zdjęciu) polecił sprawdzić czy w ostatnim czasie były problemy z którymkolwiek z wykorzystywanych przez funkcjonariuszy systemów informatycznych - poinformował jego rzecznik Mariusz Sokołowski.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ napisał, że przez blisko dziesięć dninie działał istotny dla bezpieczeństwa państwa system _ Moniuszko _, który służy policjantom do podsłuchiwania komórkowych rozmów telefonicznych.

_ - To nie jest jedyny tego typu system, z którego korzystamy. W związku z doniesieniami medialnymi komendant główny polecił jednak sprawdzić, czy występowały jakiekolwiek problemy z systemami, które wykorzystują policjanci _ - powiedział Sokołowski.

bEhyKafb

Jak dodał, wstępnie ustalono, że żadna z uzyskanych dzięki nim informacji _ nie została utracona _. Według _ Dziennika _, _ Moniuszko _ jest niezbędny w przypadku porwań czy zaginięć. Ma pomagać policjantom w ustaleniu miejsca zaginięcia, umożliwia śledzenie podejrzanych numerów telefonicznych i podsłuchiwanie ich.

bEhyKafC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)