Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
19.08.2010 12:01

Policja sprawdza swoje systemy informatyczne

To reakcja na publikacje prasowe na temat awarii jednego z najważniejszych systemów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Komendant główny policji Andrzej Matejuk (na zdjęciu) polecił sprawdzić czy w ostatnim czasie były problemy z którymkolwiek z wykorzystywanych przez funkcjonariuszy systemów informatycznych - poinformował jego rzecznik Mariusz Sokołowski.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ napisał, że przez blisko dziesięć dninie działał istotny dla bezpieczeństwa państwa system _ Moniuszko _, który służy policjantom do podsłuchiwania komórkowych rozmów telefonicznych.

_ - To nie jest jedyny tego typu system, z którego korzystamy. W związku z doniesieniami medialnymi komendant główny polecił jednak sprawdzić, czy występowały jakiekolwiek problemy z systemami, które wykorzystują policjanci _ - powiedział Sokołowski.

Jak dodał, wstępnie ustalono, że żadna z uzyskanych dzięki nim informacji _ nie została utracona _. Według _ Dziennika _, _ Moniuszko _ jest niezbędny w przypadku porwań czy zaginięć. Ma pomagać policjantom w ustaleniu miejsca zaginięcia, umożliwia śledzenie podejrzanych numerów telefonicznych i podsłuchiwanie ich.

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz