Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja nię będzie pytać o zgodę na alkomat

0
Podziel się:

Policja będzie mogła zmusić nietrzeźwego do badania na obecność alkoholu we krwi.

Policja nię będzie pytać o zgodę na alkomat
(PAP/Darek Delmanowicz)

Policja będzie mogła zmusić nietrzeźwego do wykonania na nim badania na obecność alkoholu we krwi.

Osoba, która pod wpływem alkoholu popełniła wykroczenie drogowe lub inne przestępstwo, będzie zmuszona do poddania się badaniu krwi nawet, jeśli nie wyraża na to zgody - czytamy w _ Gazecie Prawnej _. Ministerstwo Zdrowia przygotowuje projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Pijany kierowca będzie mógł zostać zatrzymany w takim wypadku może zostać przetrzymany przez policję, lub zostać przewieziony do placówki służby zdrowia. Projekt dopuszcza także możliwość umieszczania agresywnych pijanych w izolatkach, a nawet krępowania ich pasami bezpieczeństwa- czytamy w gazecie.

Takie działania mogą być stosowane wobec osób nietrzeźwych tylko na cztery godziny, ale tych bardziej agresywnych będzie można izolować na kolejne sześć godzin. Maksymalnie taką osobę będzie można zatrzymać przez 24 godziny.

Poza tym najbliżsi osób z problemami alkoholowymi będą mogli wystąpić do sądu z wnioskiem o przymusowe skierowanie uzależnionego na leczenie odwykowe.

Według sondażu gazety, 80 proc. badanych uważa, że policja powinna mieć prawo do przeprowadzenia badania alkomatem pomimo braku zgody badanego. Tylko 20 proc. ankietowanych jest odmiennego zdania.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)