Notowania

Przejdź na
podróże posłów
12.11.2014 09:01

Podróże zagraniczne posłów. Marszałek Sejmu zwołał Konwent Seniorów

To reakcja na nieprawidłowości z rozliczaniem delegacji do Madrytu przez trzech posłów PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Platforma Obywatelska RP/Flickr (CC BY-SA 2.0))

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zwołał na dziś Konwent Seniorów w sprawie audytu podróży zagranicznych posłów oraz sposobu ich rozliczania. To reakcja na wydarzenia ostatnich dni związane z rozliczaniem delegacji do Madrytu trzech posłów PiS Adama Hofmana , Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Zostali oni już przedwczoraj, w trybie pilnym usunięci z partii przez Komitet Polityczny PiS.

Posłowie zadeklarowali, że na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy do Madrytu pojadą samochodami i pobrali na ten cel zaliczki z Kancelarii Sejmu. Okazało się, że polecieli tanimi liniami. Według medialnych na razie doniesień, bilety na samolot kupili dwa tygodnie wcześniej niż wzięli zaliczki z Sejmu.

Sprawa stała się głośna, po tym jak media opisały sprzeczkę żon polityków z obsługą samolotu, która zwróciła uwagę, że na pokładzie nie można spożywać własnego alkoholu. Okazało się także, że posłowie właściwie nie uczestniczyli w posiedzeniu komisji, tylko podpisali listę obecności.

Na niektórych portalach umieszczono także nagrania z _ zabaw _ trzech posłów w madryckich knajpkach i na ulicach.

Konwent Seniorów w sprawie rozliczania ma się zabrać po południu. Na godz. 15.30 marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział briefing prasowy po zakończeniu spotkania.

Czytaj więcej w Money.pl
Jakie będą skutki "afery madryckiej"? Politycy... Wydarzenia z udziałem trzech posłów wykluczonych z PiS spowodują zwiększenie biurokracji w organizacji zagranicznych wyjazdów parlamentarzystów.
Afera madrycka uderzy też w senatorów? Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze izby wyższej chcą przeprowadzić audyt zagranicznych delegacji.
Marszałek Sikorski zwołuje Konwent Seniorów _ Na środę zwołałem Konwent Seniorów celem podjęcia stanowczych decyzji ws. audytu podróży zagranicznych posłów i zmiany systemu rozliczania _ - napisał Radosław Sikorski.
Tagi: podróże posłów, adam rogacki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz