Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podróże posłów. Senat też przeprowadzi audyt zagranicznych delegacji

0
Podziel się:

Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze izby wyższej chcą przeprowadzić audyt zagranicznych delegacji.

Podróże posłów. Senat też przeprowadzi audyt zagranicznych delegacji
(PAP/Paweł Supernak/Jakub Kaczmarczyk)

W Senacie ma być przeprowadzony audyt zagranicznych delegacji senatorów - donoszą źródła zbliżone do władz Senatu. Zdecydował o nim marszałek Senatu Bogdan Borusewicz po tym, jak media opisały nieprawidłowości związane z delegacją posłów do Madrytu.

Audyt podróży zagranicznych posłów został już zapowiedziany przez marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, który na dzisiaj zwołał Konwent Seniorów w sprawie audytu i zmiany systemu rozliczania podróży.

Według źródeł zbliżonych do władz Senatu Borusewicz zdecydował, że analogiczny audyt powinien się również odbyć w izbie wyższej. - _ Oceniamy, że w Senacie nie miały miejsca podobne nieprawidłowości, o jakich informowały media w stosunku do Sejmu _ - powiedział rozmówca PAP.

Zaznaczył, że senatorowie rzadko używali prywatnych samochodów w delegacjach. _ - Panowała też jedna zasada: jeśli ze wstępnej kalkulacji wynikało, że podróż samochodem będzie droższa niż bilety lotnicze, to senatorowie byli skłaniani do tego, by wybrać samolot _ - dodał.

Audyty są pokłosiem kontrowersji wokół służbowego wyjazdu trzech posłów Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Media donosiły, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu. Media informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem, a w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi. W poniedziałek posłowie zostali wykluczeni z PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta kandydatura ma przykryć "aferę madrycką" Obecnie żaden z kontrkandydatów nie ma wielkich szans w starciu z urzędującym prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Jakie będą skutki "afery madryckiej"? Politycy... Wydarzenia z udziałem trzech posłów wykluczonych z PiS spowodują zwiększenie biurokracji w organizacji zagranicznych wyjazdów parlamentarzystów.
Marszałek Sikorski zwołuje Konwent Seniorów _ Na środę zwołałem Konwent Seniorów celem podjęcia stanowczych decyzji ws. audytu podróży zagranicznych posłów i zmiany systemu rozliczania _ - napisał Radosław Sikorski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)