Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napad
16.02.2014 17:35

Podpalili człowieka. Zostali zatrzymani

Policjanci zatrzymali 20- i 14-latka, którzy w dzisiejszej nocy w centrum Kielc podpalili ubranie na 37-latku. Mężczyzna z poparzeniami ciała trafił do szpitala.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Policjanci zatrzymali 20- i 14-latka, którzy w dzisiejszej nocy w centrum Kielc podpalili ubranie na 37-latku - poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek. Mężczyzna z poparzeniami ciała trafił do szpitala.

W nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy leży człowiek, na którym pali się ubranie. _ - Młodzi ludzie, którzy zauważyli poszkodowanego, sami zgasili płomienie i zaalarmowali służby ratunkowe _ - relacjonował Dudek.

37-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego miał poparzone plecy. Został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Krótko potem policjanci zatrzymali dwóch kielczan: 20-latka i jego 14-letniego kolegę. _ - Na razie nie są znane motywy ich działania. Wiadomo, że do podpalenia kurtki pokrzywdzonego użyli zapalniczki. Ustalamy też przebieg zdarzenia _ - powiedział rzecznik.

Starszy z podejrzewanych w chwili zatrzymania miał prawie promil alkoholu w organizmie. Był już wcześniej notowany przez policję. Trafił do policyjnego aresztu. 14-latek jest w policyjnej izbie dziecka. O jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kodeks karny przewiduje karę do trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Porzuciła dziecko na śmietniku. Jest areszt Śledczy postawili kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu kobieta została aresztowana na trzy miesiące.
Policja będzie ścigać piratów internetowych W komendach wojewódzkich w całej Polsce powstaną w tym roku specjalne wydziały, które zajmą się śledzeniem przestępców w internecie. Chodzi tu na przykład o pedofilię, ale także o przestępczość gospodarczą.
Napadli na policjantów. Chcieli zabrać broń Rannych zostało dwóch policjantów.
Nastolatki podpalały lasy i stodoły. Dla zabawy Sprawcy mają 18 i 13 lat. Straty przez nich spowodowane szacowane są na 70 tysięcy złotych.
Tagi: napad, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz