Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podpalenia w Warszawie. Policja zatrzymała trzech mężczyzn

0
Podziel się:

Zarzut dotyczący podpalenia budynku na warszawskiej Pradze Północ usłyszał 34-letni mężczyzna - poinformowała dzisiaj stołeczna policja.

Podpalenia w Warszawie. Policja zatrzymała trzech mężczyzn
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bEJVdPQl

Zarzut dotyczący podpalenia budynku na warszawskiej Pradze Północ usłyszał 34-letni mężczyzna - poinformowała dzisiaj stołeczna policja. W związku z innymi podpaleniami na Pradze policja zatrzymała dwóch nastolatków.

34-letni Mariusz R. usłyszał zarzut uszkodzenia lokalu oraz konstrukcji budynku przy ulicy Sprzecznej - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek. Straty oszacowano na 6 tys. zł. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Jak podaje KSP, Mariusz R. był wielokrotnie karany za różne przestępstwa; w styczniu opuścił więzienie. Zatrzymano także 19-latka, który przyznał się do podpalenia kontenera przy ulicy Białostockiej, oraz 14-latka, którego policjanci podejrzewają o podpalanie lodówki na klatce schodowej przy ulicy Inżynierskiej.

bEJVdPQn

W związku z serią pożarów praskich kamienic, do których doszło w ostatnich miesiącach, powołano policyjną specgrupę. W jej skład wchodzą policjanci z komend na Pradze-Północ, Pradze-Południe oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji.

W styczniu paliła się kamienica przy ul. Inżynierskiej, w której znajdował się m.in. klub Sen Pszczoły. 16 marca spłonęło poddasze kamienicy przy ul. Brzeskiej. Także w marcu doszło do pożaru w kamienicy przy ul. Targowej, gdzie spaliło się poddasze oraz dach budynku. W pożarach nikt nie ucierpiał.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy pożary wybuchły na skutek celowego działania. Od 2011 roku prokuratura prowadzi kilkanaście śledztw dotyczących pożarów kamienic. Do tej pory nie udało się złapać sprawcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja aresztuje duchownego. Za co? Radykalny muzułmański kaznodzieja Abu Katada został aresztowany przez antyterrorystyczną jednostkę policyjną - potwierdziło dzisiaj rano brytyjskie MSW.
Groźny gangster złapany po 23 latach Podejrzany o zamordowanie w 1990 r. dwóch członków gangu z Pruszkowa Bogdan G. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Dwaj bracia podejrzani o napady na jubilerów Do 12 lat więzienia grozi dwóm braciom w wieku 47 i 38 lat podejrzanym o napady na jubilerów w Skierniewicach i Łowiczu.
bEJVdPQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)