Notowania

Przejdź na
poczta polska
09.01.2014 15:00

Poczta Polska idzie do sądu. Chodzi o obsługę prokuratur

Poczta podała w komunikacie, że wykorzysta wszelkie, dostępne kroki prawne, by udowodnić, że jest jedyną firmą, która może w bezpieczny sposób obsługiwać korespondencję wymiaru sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Poczta Polska zaskarżyła do Sądu Okręgowego w Krakowie wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie obsługi sądów i prokuratur - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Poczty. Poczta podważa wygraną w przetargu Polskiej Grupy Pocztowej.

W grudniu Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała decyzję Centrum Zakupów dla Sądownictwa w sprawie wygranego przez Polską Grupę Pocztową przetargu na obsługę korespondencji sądów i prokuratur. KIO oddaliła odwołanie Poczty Polskiej i potwierdziła, że PGP spełnia wszystkie kryteria konieczne do realizacji kontraktu.

Jeszcze w grudniu Polska Grupa Pocztowa podpisała umowy ze Skarbem Państwa, Sądem Apelacyjnym w Krakowie oraz Prokuratorem Generalnym na obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur. Dwuletni kontrakt, który wszedł w życie od stycznia, jest wart ok. 500 mln złotych. PGP złożyła ofertę o ponad 84 mln zł niższą od Poczty Polskiej.

PGP ma doręczyć w tym czasie ponad 100 mln przesyłek, czyli przeciętnie ponad 4 mln listów, paczek oraz przesyłek kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym miesięcznie. Umowa będzie realizowana we współpracy z InPost oraz siecią ponad 5000 placówek RUCH.

Poczta Polska zaskarżyła wyrok KIO, bo jej zdaniem - jak podało biuro prasowe w komunikacie - Polska Grupa Pocztowa nie spełnia jednego z warunków przetargu - nie dysponuje placówką pocztową w każdej gminie.

Poczta dodała w komunikacie, że wykorzysta wszelkie, dostępne kroki prawne, by udowodnić, że jest jedyną firmą, która może w bezpieczny sposób obsługiwać korespondencję wymiaru sprawiedliwości. Wskazała też, że realizacja tak poważnego zlecenia, jakim jest dostarczanie korespondencji z sądów i prokuratur, musi być poparta doświadczeniem, posiadanym zaufaniem do listonoszy i siecią placówek pocztowych w kraju.

Biuro prasowe Polskiej Grupy Pocztowej zapewniło w komunikacie prasowym, że PGP, InPost i RUCH _ oferują gotowość operacyjną w związku z realizacją kontraktu _. Usługa jest wykonywana z wykorzystaniem ponad 7500 placówek.

Czytaj więcej w Money.pl
Znak SS w logo Allegro.pl. Co na to sąd? Podkreślając zagrożenie, jakie niesie za sobą handel takimi przedmiotami, SA uznał, że polskie doświadczenia z przeszłości są _ na tyle silne, że motywacja jest jednoznaczna, by to piętnować _.
Pisma z sądu w kiosku? Sędziowie mają obawy Od nowego roku już nie Poczta Polska, ale Polska Grupa Pocztowa zajmuje się dostarczaniem korespondencji z sądów.
Barometr Świąteczny Poczty Polskiej. Wysłano o 70 proc. paczek więcej Odczyty Barometru Świątecznego Poczty Polskiej są publikowane raz w tygodniu w okresie od 27 listopada do 24 grudnia 2013 r.
Tagi: poczta polska, polska grupa pocztowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz