Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Platforma zatwierdza listy kandydatów do PE

0
Podziel się:

Listę kandydatów na europosłów zatwierdził zarząd regionu lubelskiego Platformy Obywatelskiej.

Platforma zatwierdza listy kandydatów do PE
(Radomil/CC/Wikipedia)

Obecny europoseł prof. Zbigniew Zaleski, poseł Mariusz Grad, wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk znaleźli się na liście kandydatów na europosłów, którą zatwierdził zarząd regionu lubelskiego Platformy Obywatelskiej.

Na liście jest 10 nazwisk kandydatów. _ Lista, zgodnie z przyjętą zasadą, jest ułożona w porządku alfabetycznym. W poniedziałek ma ją zatwierdzić Rada Regionu _ - poinformował sekretarz Zarządu Regonu Lubelskiego PO Wojciech Wilk.

Wilk zaznaczył, że lista przed jej zatwierdzeniem przez Radę Regionu może jeszcze ulec niewielkiej modyfikacji. O ostatecznym kształcie listy - jej liderze i kolejności kandydatów - zdecydują władze krajowe partii.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/106/124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/po;dogonila;pis;czy;to;jedyna;zmiana;wsrod;wyborcow,97,0,1491297.html) *PO dogoniła PiS. Czy to jedyna zmiana wśród wyborców? * O tym, co zawdzięczamy Putinowi, pisze Bartosz Chochołowski.

Na liście kandydatów proponowanych przez regionalne władze PO w okręgu lubelskim jest obecny europoseł prof. Zbigniew Zaleski. Wszedł on do Parlamentu Europejskiego w miejsce prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, gdy została ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Zaleski był już europosłem PO z okręgu lubelskiego w poprzedniej kadencji PE.

Wśród proponowanych kandydatów jest też poseł Mariusz Grad, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, wiceprezydent Lublina Monika Lipińska oraz prezes Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, były prezes Bogdanki Mirosław Taras.

Na liście są też radni sejmiku województwa lubelskiego Beata Trzcińska-Staszczyk i Bogusław Broniewicz, radna miasta Łuków Izabela Bielecka, radny powiatu lubartowskiego (były kolarz, zdobywca tytułu mistrza Polski w wyścigu szosowym w 1980 r.) Janusz Pożak oraz specjalistka ds. marketingu i coachingu Agnieszka Smreczyńska-Gąbka.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie liderem listy PO w okręgu lubelskim. W mediach wymieniane były nazwiska m.in. byłego ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego oraz posłanki Julii Pitery.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory do Europarlamentu? Nic nie wiedzą Młodzi ludzie, którzy po raz pierwszy będą mogli głosować w majowych wyborach, często nie znają swoich wyborczych praw - wynika z ankiet.
Julia Pitera będzie kandydować do PE Była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją zamierza startować z mazowieckiej listy PO.
Niemcy bojkotują wybory do PE Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim nie wystawi swojego kandydata w wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie poprze kandydatów żadnej innej partii.
PO wystawia Różę Thun w ważnym okręgu Listę kandydatów przyjął dziś zarząd małopolskiej PO. Są jakieś zaskoczenia?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)