Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platforma Obywatelska znów namawia do bojkotu referendum

0
Podziel się

-Na miejscu mieszkańców nie poszłabym głosować. Dałabym święty spokój, zaczekała rok i prezentowałabym ludziom inną wizję rozwoju miasta, by z tą wizją pójść do wyborów - tłumaczy Julia Pitera.

Platforma Obywatelska znów namawia do bojkotu referendum
(Jan Kucharzyk/East News)
bErHdhzF

Tydzień po referendum w Warszawie, mieszkańcy znów zdecydują o losie polityka Platformy Obywatelskiej - tym razem w Żyrardowie. Przy okazji referendum w sprawie odwołania prezydenta tego miasta przedstawiciele największej partii w kraju znów proszą wyborców by nie głosowali.

W niedzielę zostaną przeprowadzone trzy referenda. Jednym z miast, w którym będą głosowali wyborcy jest Żyrardów, gdzie prezydentem jest Andrzej Wilk, który w wyborach w 2002 roku zdobył mandat radnego Żyrardowa z ramienia PO, a 4 lata później wygrał wybory na prezydenta miasta.

Platforma znów staje w obronie swojego działacza. Partyjna koleżanka Wilka, Julia Pitera podkreślała w poranku RDC, że przeciwnicy prezydenta Andrzeja Wilka powinni poczekać do przyszłorocznych wyborów samorządowych.

bErHdhzH

_ - Na miejscu mieszkańców nie poszłabym głosować. Wycofałabym wniosek o referendum. Dałabym święty spokój, zaczekała rok i prezentowałabym ludziom inną wizję rozwoju miasta, by z tą wizją pójść do wyborów _ - tłumaczyła Pitera.

Posłuchaj wypowiedzi Julii Pitery:

Źródło: Polskie Radio RDC

W niedzielę na Mazowszu rozstrzygną się też losy burmistrza Pułtuska, który swoją kadencję pełni od 2002 roku.

bErHdhzN
Czytaj więcej w Money.pl
W PO rusza walka o fotele szefów powiatów W Warszawie o kolejną kadencję chce się ubiegać Małgorzata Kidawa-Błońska, a w Poznaniu - europoseł Filip Kaczmarek. We Wrocławiu Jacek Protasiewicz zmierzy się ze Sławomirem Piechotą.
Jarosław Gowin: będzie nowa partia Praca, rodzina, wolność, tradycja, solidarność. Jarosław Gowin mówi o planach na polityczną przyszłość i myśli o tym, co mówią o nim w Warszawie.
Wybory na Podkarpaciu: Miażdżąca wygrana... Najbardziej zacięta walka toczyła się między politykami PiS, PO i Solidarnej Polski. Pupa: - _ idziemy po władzę w całej Polsce _.
bErHdhAi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)