Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Plantacje konopi indyjskich zlikwidowane. Sukces CBŚ

0
Podziel się:

Dwie plantacje konopi indyjskich, których uprawa mogła dać przestępcom dziesiątki kilogramów marihuany, zlikwidowali policjanci w okolicach Zielonej Góry i Poznania.

Plantacje konopi indyjskich zlikwidowane. Sukces CBŚ
(r0bz/CC/Flickr)

Dwie plantacje konopi indyjskich, których uprawa mogła dać przestępcom dziesiątki kilogramów marihuany, zlikwidowali policjanci w okolicach Zielonej Góry i Poznania. Na trop procederu wpadli funkcjonariusze śląskiego CBŚ.

W Zielonej Górze, niedalekiej Borowinie oraz w Puszczykowie pod Poznaniem policjanci zatrzymali w sumie pięć osób, w tym organizatorów nielegalnego procederu oraz osoby wprowadzające marihuanę na rynek. Była ona sprzedawana w całej Polsce.

Największa uprawa znajdowała się w Puszczykowie, gdzie rosło prawie 450 krzewów konopi indyjskich w różnych stadium rozwoju. Rośliny hodowano w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach, przy użyciu odpowiedniej aparatury i sprzętu.

_ - Z jednego tylko cyklu hodowlanego, trwającego około czterech miesięcy, sprawcy mogli uzyskać nawet kilkadziesiąt kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości ok. 1 mln zł _ - ocenił w środę Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Na mniejszej plantacji, w okolicach Zielonej Góry, rosło sto krzewów. Tam też policjanci odkryli specjalistyczną aparaturę. Zlikwidowana uprawa umożliwiała wyprodukowanie kilku tysięcy porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości co najmniej 150 tys. zł. Przy zatrzymanych znaleziono blisko 2 kg przygotowanej do sprzedaży marihuany.

Przestępczą szajkę rozpracowali policjanci ze śląskich struktur Centralnego Biura Śledczego, we współpracy z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej w Zielonej Górze oraz wydziału kryminalnego komendy w Poznaniu.

Podejrzani w tej sprawie mają od 22 do 35 lat. Usłyszeli zarzuty nielegalnej produkcji narkotyków, a także wprowadzania ich do sprzedaży. Trzech zatrzymanych trafiło na trzy miesiące do aresztu, dwaj pozostali muszą systematycznie meldować się w komisariacie policji.

Czytaj więcej o walce z narkotykami w Polsce w Money.pl
Fałszywa viagra z Chin za 80 centów Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przejęli kolejną partię 50 tys. tabletek fałszywego leku na potencję.
Dali niepełnosprawnemu papierosa i sadzonki Trzy sadzonki roślin i ręcznie robionego papierosa przekazali w Poznaniu przedstawiciele stowarzyszenia Wolne Konopie niepełnosprawnemu 30-latkowi.
Najlepszy sposób na zarobek. Do czasu Plantację konopi indyjskich założoną w wynajętym budynku w Częstochowie zlikwidowali policjanci z wydziału narkotykowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)