Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS na czele sondaży. Przewaga spora

1
Podziel się:

Politycy są przekonani, że zapowiedziane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego jednoczenie prawicy, partyjne notowanie jeszcze podniesie.

PiS na czele sondaży. Przewaga spora
(PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze badanie Homo Homini dla Rzeczpospolitej daje partii Jarosława Kaczyńskiego poparcie na poziomie 32 proc., druga PO może liczyć na 24 proc. głosów. Badanie przeprowadzono 27 i 28 czerwca.

To zasługa naszej pracy i rozmów z ludźmi - mówi szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Polityk jest też przekonany, że zapowiedziane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego jednoczenie prawicy, partyjne notowanie jeszcze podniesie.

Sondaż dla Rzeczpospolitej pokazuje wzrost notowań partii Janusza Korwin-Mikkego. Kongres Nowej Prawicy znalazł się na trzecim miejscu z 11proc. poparciem. Zdaniem Mariusza Błaszczaka, to przejściowe, jak w przypadku Janusza Palikota. Korwin-Mikke jest człowiekiem, który szokuje i opowiada dziwne historie - mówi. Zdaniem Błaszczaka, ludzie nie pamiętają Korwin-Mikkego z początków lat 90-tych oraz jego udziału w przyjęciach w ambasadzie Federacji Rosyjskiej już po agresji Putina na Ukrainę.

W Sejmie, oprócz trzech wymienionych partii, znalazłyby się również SLD z 10 procentowym poparciem i PSL z 5 procentami. Bez szans na mandaty są Solidarna Polska, Polska Razem i Twój Ruch.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zakneblowane usta komisji". PiS domaga się... PiS wezwał premiera Donalda Tuska do wyciągnięcia konsekwencji wobec funkcjonariuszy ABW oraz przeprowadzenia postępowania sprawdzającego dot. działalności prokuratury.
Kaczyński: Tusk nie kontroluje ministrów _ - Premier Donald Tusk nie powinien sprawować dalej swej funkcji, gdyż treść ujawnionych rozmów w sposób oczywisty wskazuje, że nie koordynuje on polityki państwa - _ uważa prezes PiS.
Sukces taktyczny Tuska i odwetowe uderzenie opozycji Premier, którego poparli nawet niezrzeszeni walczy o stanowiska w Brukseli. Tymczasem PiS nie składa broni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Deko
10 miesięcy temu
Taktyka afer zaskoczyła opozycję. Sondaże rosną proporcjonalnie do nowych sensacji.