Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS zaprezentowało program wyborczy. Chce rządzić w sejmiku

0
Podziel się:

Zakłada on przyśpieszenie rozwoju gospodarczego województwa lubelskiego przez wykorzystanie możliwości istniejących w regionie i kreatywności mieszkańców.

PiS zaprezentowało program wyborczy. Chce rządzić w sejmiku
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przyśpieszenie rozwoju gospodarczego województwa lubelskiego przez wykorzystanie możliwości istniejących w regionie i kreatywności mieszkańców zakłada program PiS, zaprezentowany podczas konwencji wyborczej w Lublinie.

Prawo i Sprawiedliwość chce zdobyć większość w sejmiku województwa - zapowiedział przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu Wyborczego tej partii poseł Sławomir Zawiślak.

_ - Chcemy zaproponować mieszkańcom przyśpieszenie rozwoju gospodarczego, mamy na to pomysły, mamy ludzi przygotowanych merytorycznie, którzy są to w stanie zrealizować. Potrzebna jest zmiana w sejmiku, chcemy wygrać. Potencjał PiS jest wielki na Lubelszczyźnie, możemy rządzić samodzielnie _ - powiedział Zawiślak.

Podkreślił, że na listach kandydatów PiS do sejmiku, a także innych jednostek samorządu, są obok członków tej partii również reprezentanci innych ugrupowań prawicowych, związku Solidarność, stowarzyszeń katolickich i patriotycznych oraz ludzie niezaangażowani politycznie.

_ - Naszym naczelnym celem jest znacząca poprawa jakości życia mieszkańców woj. lubelskiego. Zapraszamy wszystkie osoby, środowiska polityczne do realizacji naszych celów. Także po wygranych wyborach jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju udoskonalenia naszych propozycji _ - powiedział Zawiślak

_ - Lubelszczyzna musi promieniować na zewnątrz nowymi wartościami i ideami, tak samo jak pomysłami biznesowymi i produktami. Chcemy, aby w naszym regionie były realizowane własne pomysły na lepsze życie _ - przekonywał poseł PiS.

Gość konwencji, europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski powiedział, że warunkiem zwycięstwa PiS w nadchodzących wyborach samorządowych jest mobilizacja społeczeństwa i zaprezentowanie _ nowego podejścia do sprawowania władzy _. - _ Władza jest narzędziem odpowiedzialności publicznej, ma służyć dobru wspólnemu i musi być realizowana w sposób jawny, transparentny, wspólnie ze społecznością lokalną, z mieszkańcami, a nie przeciwko nim. Trzeba to bardzo wyraźnie powiedzieć _ - podkreślił Ujazdowski.

Przedstawiony na konwencji regionalny program wyborczy PiS dla woj. lubelskiego, zatytułowany _ Lubelszczyzna - czas przyspieszyć _, zakłada wspieranie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które według autorów mogą utworzyć najwięcej miejsc pracy i najlepiej wykorzystać istniejące zasoby, a ich rozwój nie wymaga wielkich kapitałów. PiS zamierza jednocześnie pomagać przy poszukiwaniach _ globalnych nisz rynkowych _ dla ich wykorzystania do zwiększania eksportu.

Program przewiduje wzmacnianie roli miast powiatowych jako lokalnych ośrodków wzrostu oraz podnoszenie rangi miast subregionalnych, przeciwstawianie się likwidacji w powiatach urzędów i agend instytucji, takich jak placówek ZUS i KRUS, poczty, posterunków policji.

PiS obiecuje zabieganie o niwelację różnic w poziomie edukacji między miastem a wsią, rozwijanie sieci darmowego dostępu do internetu, przebudowę i modernizację kluczowych dróg wojewódzkich, a także dróg istotnych dla społeczności lokalnych.

_ Jedynkami _ na listach PiS do sejmiku w poszczególnych okręgach będą obecni radni: prawnik Marek Wojciechowski, lekarz weterynarii Jerzy Szwaj, sekretarz miasta Świdnik Artur Soboń, były wicemarszałek województwa Andrzej Olborski oraz menedżer, były prezes spółki Port Lotniczy Lublin, Grzegorz Muszyński, który jest też kandydatem na prezydenta Lublina.

W poprzednich wyborach PiS wygrało wybory do sejmiku i zdobyło 11 mandatów. Władzę objęła jednak koalicja PO-PSL, te partie wprowadziły do sejmiku po 9 radnych. SLD zdobył 4 mandaty. Wybory samorządowe będą 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller wskazał problem "numer jeden" Szef SLD ujawnił, najważniejsze punkty edukacyjnego programu tej partii w najbliższych wyborach.
PiS chce "słuchać Polaków i zmieniać Polskę" - _ Celem PiS jest Polska, jej rozwój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Polaków, przyszłość Polski _ - zapewnia Jarosław Kaczyński.
Nowy sondaż. Najlepszy wynik dla PO od roku To pierwszy od ponad półtora roku, tak dobry wynik rządzącej partii w sondażach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)