Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS ujawni swoje wydatki. A Platforma?

0
Podziel się:

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog zwróciło się w zeszłym roku do PO, PiS, PSL, SLD i Twojego Ruchu o ujawnienie informacji publicznej. Chodziło o dokumenty finansowe oraz umowy na przeprowadzenie sondaży opinii społecznej oraz wyniki tych sondaży.

PiS ujawni swoje wydatki. A Platforma?
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

PiS zastosuje się do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego - zapewnił Mariusz Błaszczak, szef klub parlamentarnego partii.

Polityk w radiowej Jedynce wyraził nadzieję, że podobnie będą postępować inne ugrupowania. Na wyrok w sprawie ujawnienia faktur czeka między innymi Platforma Obywatelska i Twój Ruch.

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog zwróciło się w zeszłym roku do PO, PiS, PSL, SLD i Twojego Ruchu o ujawnienie informacji publicznej. Chodziło o dokumenty finansowe oraz umowy na przeprowadzenie sondaży opinii społecznej oraz wyniki tych sondaży. Partie uznały, że nie są to informacje publiczne.

Teraz w podobnej sprawie stowarzyszenie zwróciło się do między innymi PO, PiS, PSL, SLD, Twojego Ruchu i Nowej Prawicy. Poprosiło o udostępnienie protokołów z posiedzeń zarządów partii i uchwał podjętych przez te zarządy. Tylko trzy partie w ogóle odpowiedziały. PO odmówiła, PiS zrealizowała wniosek częściowo, a Twój Ruch zapowiedział, że zrobi to później.

Czytaj więcej w Money.pl
"Tak wygląda, pachnie i smakuje koniec" Dzisiaj Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.
"Stoję na straży obowiązującego prawa" PiS domaga się, aby w zaplanowanej debacie nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska wziął udział prof. Gliński.
Dramatyczny apel PiS do Ewy Kopacz W liście do marszałek Sejmu zaapelowali, aby zaprosiła kandydata PiS na premiera Piotra Glińskiego na posiedzenie Sejmu, który zajmie się wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)