Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pijany kierowca okazał się policjantem. Stanie przed sądem

0
Podziel się

Za jazdę po pijanemu grożą mu dwa lata więzienia.

Pijany kierowca okazał się policjantem. Stanie przed sądem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgxdsWd

28-letni policjant z Malborka, który po pijanemu prowadził samochód i nie zatrzymał się do kontroli będzie wyrzucony ze służby - dowiedziało się Radio Gdańsk. Mężczyzna od dwóch lat pracował w wydziale prewencji komendy powiatowej. Na razie został zawieszony, ale już rozpoczęto procedurę jego zwolnienia.

W Nowy Rok wieczorem na ulicy 17 marca drogówka zauważyła dziwnie poruszającego się volkswagena golfa. Policjanci chcieli go zatrzymać, ale ten przyspieszył. Złapano go dopiero po krótkim pościgu. Okazało się, ze za kierownicą samochodu siedzi 28-letni policjant. W wydychanym powietrzu miał 0,7 promila alkoholu.

Trafił do aresztu. Następnego dnia prokuratura postawiła mu zarzuty prowadzenia samochodu po pijanemu. Mężczyznę zwolniono do domu. Komendant powiatowy rozpoczął procedurę wydalenia funkcjonariusza ze służby, co potwierdziła Katarzyna Marczyk z malborskiej policji. Policjant już stracił prawo jazdy. Wkrótce stanie przed sądem. Za jazdę po pijanemu grożą mu dwa lata więzienia.

bEgxdsWf
Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj konfiskują auta pijanym kierowcom Pojazdy są odbierane decyzją sądów nawet wtedy, gdy nie kierował nimi właściciel.
Masakra na drodze. Premier reaguje W katastrofie zginęło sześć osób, w tym spacerujący chodnikiem policjant z żoną i jedno dziecko.
Pijany kierowca prowadził autobus miejski Prócz jazdy po pijanemu mężczyzna może odpowiadać także za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy.
bEgxdsWG
KOMENTARZE
(0)