Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pijani kierowcy. Po tragedii w Kamieniu Pomorskim rząd szykuje zmiany w prawie

0
Podziel się:

Sprawca wypadku przyznał się do winy. We krwi miał nie tylko alkohol, ale i narkotyki.

Pijani kierowcy. Po tragedii w Kamieniu Pomorskim rząd szykuje zmiany w prawie
(Piotr Blawicki/East News)

Rząd przygotowuje pakiet propozycji, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z plagą pijanych kierowców na drogach. Ma on zostać zaprezentowany podczas wtorkowego posiedzenia. Premier zwołał specjalną naradę w tej sprawie po tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca zabił sześć osób.

[Aktualizacja 8:55]

Dwudziestosześcioletni Mateusz S. wjechał rozpędzonym autem w grupę pieszych. Zabił 6 osób: trzy kobiety, dwóch mężczyzn i dziecko. Dziś Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim ma zdecydować o ewentualnym areszcie dla mężczyzny. Wczoraj prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwym katastrofy w ruchu lądowym, której skutkiem była śmierć wielu osób. Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Jak informowano wcześniej w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie, prokurator prowadzący sprawę wystąpi o trzymiesięczny areszt. Także w piątek będą trwać kolejne działania procesowe, m.in. zarządzone sekcje zwłok wszystkich ofiar wypadku. Lekarze sądowi rozpoczęli je w piątek rano.

Dr Joanna Woźnicka, rzeczniczka szpitala, w którym przebywają ranne w wypadku dzieci, powiedziała, że stan chłopca nie uległ zmianie i nadal jest określany jako bardzo ciężki. Dziewczynka, która jest w lepszym stanie, noc przespała spokojnie.

Jak informowała dziennikarzy rzeczniczka szczecińskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Wojciechowicz, sprawca katastrofy był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Na budynkach instytucji publicznych w Kamieniu Pomorskim w czwartek opuszczono do połowy masztów flagi. Burmistrz Bronisław Karpiński zaapelował do mieszkańców miasta, by do 4 stycznia zachowali reguły okresu żałoby. W piątek w południe w mieście rozlegną się syreny alarmowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Są zarzuty dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim Kierowca przyznał się, że jechał po pijanemu i pod wpływem narkotyków.
Policyjna akcja. 20 pijanych zatrzymanych Podczas akcji policjanci nałożyli na kierowców 32 mandaty karne na łączna kwotę 5,5 tys. zł, a także zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych.
To nie pijani powodują najwięcej wypadków. A kto? Oto główna przyczyna wypadków drogowych w USA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)