Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pijani kierowcy. Więzienie dla sprawcy śmiertelnego wypadku

0
Podziel się:

Sąd Rejonowy w Nowym Targu skazał Kamila S. na sześć lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy. Więzienie dla sprawcy śmiertelnego wypadku
(Stanisław Kowalczyk / East News)

Sąd Rejonowy w Nowym Targu skazał Kamila S. na sześć lat pozbawienia wolności. W lutym w Skawie, w powiecie nowotarskim 24-latek prowadząc samochód po pijanemu śmiertelnie potrącił kobietę idącą z dwoma córkami. Dzieciom nic się nie stało.

S. ma zapłacić po 40 tys. złotych dla każdej z córek ofiary wypadku. Kobieta była ich jedyną prawną opiekunką. Sąd argumentował, że dziewczynki musiały zmienić miejsce zamieszkania, a opiekę nad nimi sprawuje teraz najbliższa rodzina zmarłej. Sąd orzekł także wobec oskarżonego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdaniem sądu, nie istnieją żadne okoliczności łagodzące wyrok. Sąd nie uznał za wiarygodne tłumaczenia oskarżonego, który mówił, że oddalił się z miejsca wypadku, ponieważ nie był świadomy, że spowodował wypadek. "Musiał mieć świadomość spowodowania tego wypadku, gdyż sam zeznał, że czekał w domu na przyjazd policji" - mówiła sędzia.

S. powodując wypadek miał około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jechał z prędkością 70 km/h, ponad dwukrotnie przekraczając dozwoloną prędkość."Oskarżony mieszka w tej okolicy i musiał wiedzieć, że to teren zabudowany. Musiał się liczyć z tym, że poruszają się tam ludzie. Ponadto wiedział, że jest tam wąskie pobocze, a jezdnia jest słabo oświetlona" - argumentowała sędzia.

Kamil S. po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, został szybko odnaleziony przez policję w swoim domu dzięki tablicy rejestracyjnej, która odpadła na miejscu wypadku. Kamil S. nie pojawił się w sądzie na ogłoszeniu wyroku. Na ostatniej rozprawie przeprosił za to, co zrobił i prosił o łagodną karę. Sąd w całości przychylił się do wniosku prokuratury, co do wysokości kary.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m221473.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrok-skazujacy-dla-straznikow-miejskich-w,24,0,1652504.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wyrok na straż miejską za fotoradary Chodzi o zarzuty wystawiania mandatów na inne osoby, niż rzeczywiście kierujące pojazdami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/m85723.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/igrzyska-olimpijskie-w-polsce-nik,229,0,1652709.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) 11 mln na olimpiadę, której nie będzie. Kontrola Na ubieganie się o ZIO w ciągu dwóch lat wydano ok. 10,8 mln zł, a wliczając w to wkład rzeczowy poszczególnych jednostek samorządów ok. 11,3 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m306571.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory-samorzadowe-2014-nowy-sondaz,178,0,1652658.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory samorządowe. Padnie rekord? Sondaż Do urn zamierza pójść siedmiu na dziesięciu Polaków. Padnie rekord?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)