Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pieczątkowy protest lekarzy. Arłukowicz się ugiął

0
Podziel się:

Minister zapowiedział, że zostanie uchylony artykuł 48 ustęp 8 ustawy refundacyjnej, mówiący o karaniu lekarzy.

Pieczątkowy protest lekarzy. Arłukowicz się ugiął
(PAP/Paweł Kula)

Minister Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że z ustawy refundacyjnej zostanie wycofany przepis o karaniu lekarzy. Szef resortu zdrowia przedstawił projekt nowelizacji tej ustawy.

Na konferencji prasowej Arłukowicz powiedział, że propozycje mają być rozpatrywane na dzisiejszym posiedzeniu rządu. - _ Wywiązujemy się ze wszystkich złożonych przez siebie obietnic, deklaracji publicznych o tym, że w trybie pilnym przygotujemy wszystkie rozwiązania. I takie rozwiązania zostały przygotowane _ - mówi Arłukowicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA:

Minister zapowiedział, że zostanie uchylony artykuł 48 ustęp 8 ustawy refundacyjnej. Przewiduje on, że jeśli lekarz błędnie wypisze receptę, będzie zobowiązany do zwrotu kwoty nienależnej refundacji wraz z odsetkami. Chodzi o przypadki wypisania recepty nieuzasadnionej względami medycznymi lub niezgodnej z listą leków refundowanych, a także niezgodnie z uprawnieniami pacjenta.

Minister Arłukowicz zapowiedział również uproszczenie rozporządzenia w sprawie recept tak, aby lekarze nie musieli wpisywać poziomu odpłatności leków, które mają jeden poziom refundacji. Zaapelował do lekarzy, aby wpisywali jednak poziom refundacji w przypadku pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe.

więcej na temat protestu lekarzy w Money.pl
Chwalą ministra. "Poszedł po rozum do głowy" Politycy zarówno koalicji, jak i opozycji z zadowoleniem przyjmują przygotowanie przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej.
"Premier chyba nie rozumie, o co chodzi" _ Niekompetencja lub manipulacja _- tak lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego komentują słowa Donalda Tuska.
Dalsze decyzje w sprawie protestu lekarzy Przedstawiciele organizacji, które zainicjowały _ akcję pieczątkową _ liczą na odpowiednie kroki ministerstwa zdrowia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)