Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński: zachowanie Pawlaka nie jest moim największym zmartwieniem

0
Podziel się:

- W PSL-u nie ma niezdrowej rywalizacji, a Waldemar Pawlak nie jest moim największym zmartwieniem - skomentował prezes PSL

Piechociński: zachowanie Pawlaka nie jest moim największym zmartwieniem
(Iwanczuk/Reporter)

_ - W PSL-u nie ma niezdrowej rywalizacji, a Waldemar Pawlak nie jest moim największym zmartwieniem - _skomentował prezes PSL Janusz Piechociński zamieszanie jakie wywołał poseł Pawlak podczas piątkowego głosowania nad odwołaniem szefa MSW.

Podczas posiedzenia Sejmu Pawlak zażądał zmiany terminu głosowania z powodu działań CBA w biurach partyjnego kolegi Jana Burego. Mimo protestów Pawlaka, PSL poparło ministra Sienkiewicza.

Prezes PSL-u Janusz Piechociński przypomina, że jego partia miała już złe doświadczenia z nieuczciwym działaniem służb specjalnych i apeluje o spokój do wyjaśnienia sprawy posła Burego. Jako przykład podał aresztowanie asystenta posła Gruszki. Po wielu miesiącach śledztwa został on uniewinniony z zarzutu współpracy z obcym wywiadem, a poseł Gruszka przypłacił aferę ciężką chorobą.

Janusz Piechociński uważa, że medialne spekulacje o konflikcie w jego partii są formułowane na wyrost. Podczas głosowania nad odwołaniem ministra Sienkiewicza, PSL pokazało jedność - poza jednym głosem Waldemara Pawlaka - podkreślił Piechociński.

Wicepremier i minister gospodarki zapewnił, że w tej chwili największym problemem z jakim musi sobie poradzić jest sytuacja polskich kopalń, a nie zagrożenie ze strony Waldemara Pawlaka.

Śledczy badają sprawę dwóch biznesmenów, powołujących się na wpływy. Wśród osób, których dotyczyły do tej pory czynności prokuratorów znaleźli się wiceminister infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz, szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury, szefowa prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie Anna Habało czy były szef rzeszowskich prokuratorów Zbigniew Niezgoda.

Czytaj więcej w Money.pl
Odwołanie szefa MSW. Jak zagłosują? Jak podkreśliła, po spotkaniu koalicyjnym PO-PSL jest deklaracja, że koalicja trwa i jest mocna.
Kolalicja z PSL przetrwa? PO spokojna Platforma Obywatelska z dystansu obserwuje rozgrywki wewnątrz PSL-u.
Sienkiewicz zostaje na stanowisku. Wniosek odrzucony _ Głosowanie nie może się odbywać pod szantażem _ - grzmiał wcześniej były szef PSL i domagał się jego przełożenia.
Nie będzie wiceprezesa NIK-u z PSL-u Dziś spotkanie klubu PSL z ministrem spraw wewnętrznych. Jutro w Sejmie głosowanie nad jego odwołaniem.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)