Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież: system ekonomiczny wykorzystuje człowieka i narzuca jarzmo

0
Podziel się:

Apelował do wiernych, by nieśli pokrzepienie i pocieszenie potrzebującym.

Papież: system ekonomiczny wykorzystuje człowieka i narzuca jarzmo
(PAP/EPA)

Papież Franciszek powiedział dziś, że wiele osób na świecie dźwiga ciężar systemu ekonomicznego, który wykorzystuje człowieka i narzuca mu jarzmo nie do zniesienia. Apelował do wiernych, by nieśli pokrzepienie i pocieszenie potrzebującym.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański papież nawiązał do słów Jezusa z Ewangelii: _ Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię _. Podkreślił, że zachęta ta skierowana jest do wielu ludzi, _ uciśnionych przez trudne warunki życia, problemy egzystencjalne i niekiedy pozbawionych ważnych punktów odniesienia _.

_ W krajach najbiedniejszych, ale także na peryferiach bogatych państw jest wiele osób udręczonych i wycieńczonych przez niedający się znieść ciężar porzucenia i obojętności _ - zauważył Franciszek.

_ Ileż zła wyrządza potrzebującym ludzka obojętność, a tym bardziej obojętność chrześcijan _ - mówił.

Następnie przypomniał, że _ na marginesie społeczeństwa jest wielu mężczyzn i kobiet, cierpiących z powodu ubóstwa, ale również niezadowolenia z życia oraz frustracji _.

_ Wielu musi emigrować z własnej ojczyzny, wystawiając swoje życie na niebezpieczeństwo. Jeszcze więcej dźwiga każdego dnia ciężar systemu ekonomicznego, który wykorzystuje człowieka, narzuca mu jarzmo nie do zniesienia, jakiego nieliczni uprzywilejowani nie chcą nieść _ - powiedział papież.

Przypomniał wiernym, że kiedy otrzymują pokrzepienie i pocieszenie od Chrystusa, wezwani są do tego, by _ z łagodnością i pokorą _ nieść pokrzepienie i pocieszenie tym, którzy go potrzebują.

_ Łagodność i pokora serca pomagają nam nie tylko w tym, by wziąć na siebie ciężar innych, ale także by nie obciążać ich naszymi osobistymi opiniami, naszymi osądami i naszą krytyką _ - dodał Franciszek.

Media odnotowują, że również niedzielne spotkanie z wiernymi, podobnie jak niemal każde w ostatnim czasie, papież zakończył prośbą: _ Proszę nie zapomnijcie modlić się za mnie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież mówił wiernym o porażce ludzkości Do problemu braku pracy powracał niemal w każdym wygłoszonym przemówieniu.
"Trudno pozostać uczciwym politykiem" Zdaniem Franciszka, _ zło narasta podczas epokowych zmian _, a my żyjemy w takim czasie.
Wizyta odwołana. Co dzieje się z papieżem? Watykan odwołał w ostatniej chwili zapowiedzianą na popołudnie wizytę papieża Franciszka w rzymskiej klinice Gemelli. Jako powód podano niedyspozycję papieża.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)